sobota, 20 kwietnia

Szef inżynierii oprogramowania Apple, Craig Federighi, wyraził dziś swój sprzeciw wobec proponowanego przepisu w europejskiej ustawie o rynkach cyfrowych, który wymagałby umożliwienia pobierania aplikacji na iPhone’a spoza App Store.

Przemawiając na konferencji Web Summit w Portugalii, Federighi powiedział, że sideloading spowoduje otwarty zalew złośliwego oprogramowania.

Federighi powiedział, że chociaż ustawa o rynkach cyfrowych ma „godną podziwu misję” promowania konkurencji i zapewnienia użytkownikom wyboru, uważa, że przepis wymagający sideloadingu byłby „krokiem wstecz”, który odbiera użytkownikowi możliwość wyboru „bezpieczniejszej platformy” iOS w porównaniu do Androida.

„Jako inżynier, który chce, aby iPhone był jak najbardziej bezpieczny dla naszych użytkowników, martwię się o jedną część, a jest to przepis, który wymagałby, aby iPhone umożliwiał ładowanie aplikacji spoza App Store” – powiedział Federighi. „W imię zapewnienia użytkownikom większego wyboru, ten jeden przepis pozbawiłby użytkownika możliwości wyboru bezpieczniejszej platformy”.

Federighi odniósł się do powszechnej sugestii, że Apple powinien przynajmniej dać użytkownikom opcję zezwalania na sideloading, argumentując, że nawet jeśli użytkownicy nie mają zamiaru pobierać czegoś z zewnątrz, mogą być „rutynowo zmuszani do robienia tego”.

Wiele z tematów, o których mówił Federighi, to te, o których Apple wspomniał wcześniej w szczegółowym dokumencie udostępnionym w zeszłym miesiącu.

Cały występ Craiga Federighi można obejrzeć w serwisie LinkedIn.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx