środa, 22 marca

Tim Cook odwiedził dziś Irlandię, aby odebrać nagrodę od Taoiseach Leo Varadkar za 40 lat inwestycji Apple w tym kraju. Prezes Apple spotkał się również z irlandzkim muzykiem Hozierem i studiem gier WarDucks z siedzibą w Dublinie.

W 2016 roku Komisja Europejska stwierdziła, że Apple otrzymał nielegalną pomoc od Irlandii i zmusiła firmę do spłaty 13 miliardów euro zaległych podatków. Apple i Irlandia apelują od wyroku. Apple wcześniej wyraził przekonanie, że orzeczenie „zostanie uchylone” przez sądy europejskie.


W związku z tym Cook wezwał dziś do globalnej reformy podatku od osób prawnych, mówiąc Reutersowi i innym, że Apple „desperacko” chce, aby system był sprawiedliwy. „Umiejętność opodatkowania przedsiębiorstw międzynarodowych jest bardzo skomplikowana” – dodał.

„Myślę, że logicznie wszyscy wiedzą, że należy to zmienić, z pewnością byłbym ostatnią osobą, która powiedziałaby, że obecny system lub poprzedni system był systemem idealnym. Mam nadzieję i optymizm, że coś znajdą” – powiedział Cook, odnosząc się do międzyrządowej organizacji gospodarczej OECD.

IDA Ireland wydała komunikat prasowy na temat nagrody Apple, który zawiera oświadczenie Cooka:

Irlandia jest drugim domem dla Apple od czterdziestu lat, a ten zaszczyt jest dla nas jeszcze bardziej szczególny, ponieważ uznaje wkład naszego niesamowitego zespołu tutaj, który niestrudzenie pracuje, aby służyć naszym klientom w całym kraju i na całym świecie. Głęboko wierzę, że nasza najważniejsza wspólna praca wciąż przed nami i jestem wdzięczny obywatelom Irlandii za ich zaangażowanie w otwartość, innowacje i współpracę, która umożliwi następną generację pomysłów zmieniających świat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx