sobota, 13 lipca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple może zaoferować tańszą wersję Apple Vision Pro, uzależniając ich działanie od podłączonego iPhone’a lub Maca.

W zeszłym tygodniu pojawił się raport, że Apple wstrzymał prace nad drugą generacją Apple Vision Pro, aby skupić się na wprowadzeniu na rynek tańszego modelu. Gurman twierdzi jednak, że Apple przesunął zasoby do opracowania tańszego modelu jeszcze przed premierą Vision Pro. Teraz przedstawił więcej szczegółów na temat planów firmy dotyczących budowy bardziej przystępnego cenowo urządzenia do przetwarzania przestrzennego.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman pisze, że prototyp tańszych gogli o nazwie kodowej N107 ma węższe pole widzenia w porównaniu do Vision Pro. Apple rozważa również uzależnienie tej wersji od podłączonego Maca lub iPhone’a. „Pozwoliłoby to Apple zaoszczędzić pieniądze na mocy obliczeniowej i komponentach potrzebnych do stworzenia całkowicie samodzielnego produktu Vision Pro” – argumentuje.

Gurman twierdzi, że Apple nadal ma problemy z obniżeniem kosztów przy zachowaniu kluczowych funkcji. Ale jeśli się to uda, firma planuje wprowadzić tańsze gogle już pod koniec 2025 roku. Rzeczywiście, taki był plan „już od czasu, gdy Vision Pro zostało zaprezentowane w zeszłym roku” – dodaje.

Gurman podtrzymuje swoją reakcję na raport z zeszłego tygodnia, zauważając, że Apple nie planuje porzucać segmentu high-end rynku gogli VR/AR. Mimo iż priorytet jest niższy, firma nadal pracuje nad drugą generacją Vision Pro o nazwie kodowej N109.

Mówi się, że ten model będzie wyglądał podobnie do obecnego Vision Pro, ale będzie miał szybszy procesor i ulepszone kamery zewnętrzne. Firma podobno planuje wydać Apple Vision Pro 2 najwcześniej do końca 2026 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx