piątek, 19 lipca

5x

Kontynuując rozważania o tańszej wersji iPhone’a serwis iLounge podzielił się nowymi szczegółami dotyczącymi prawdopodobnego, tańszego iPhone’a Apple. Według raportu, nowe urządzenie będzie rzeczywiście wykonane głównie z plastiku i wyglądem będzie podobny do iPhone’a 5, iPoda touch, a nawet iPoda classic.

Z przodu, nowy iPhone będzie wyglądał niemal identycznie jak iPhone 5-dokładnie taki sam kształt, z tym samym czujnikiem, aparatem i układem przycisków. Ekran o rozdzielczości 1136 x 640 nie jest zaskoczeniem, ale będzie miłym dodatkiem w specyfikacji tańszego iPhone’a. Zamiast zastosowania otaczającej wyświetlacz ramki, tak jak to było w iPhone’ach 3G/3GS, przód będzie nawiązywał bardziej do tego znanego z iPhone’a 5 i iPod’a Touch. Pomimo przejścia na plastikową resztę obudowy, nasze źródła mówią, że Apple będzie nadal używać szkła Gorilla dla wyświetlaczy tego modelu.

Różnice stają się bardziej oczywiste, gdy nowego iPhone’a odwrócimy na drugą stronę. Okrągłe przyciski głośności z iPhone’a 4, 4S i 5 będą bardziej wydłużone, w kształcie zbliżone do iPoda touch i iPhone’a 3G/3GS.

2

Urządzenie ma być podobno około pół milimetra wyższe i szersze niż iPhone 5, ale także o jeden milimetr grubsze.

W przeciwieństwie do iPhone’a 3G/3GS, który był zaokrąglony na wszystkich stronach, tańszy iPhone ma mieć zaokrąglenia zaczynające się i kończące na płaskich powierzchniach, więc każdy bok i tył urządzenia będzie płaski. To wydaje się trywialną zmianą, dopóki nie uświadomimy sobie, że pozwala Apple na korzystanie z płaskich a nie zaokrąglonych części dodatkowych: po prawej stronie mamy płaską tacę na kartę SIM tak jak iPhone’ie 5, podczas gdy wszystkie przyciski i porty łatwiej wykonać na płaskiej powierzchni niż zaokrąglonej. Płaski tył iPhone’a nie będzie kołysać się też na gładkiej powierzchni np. podczas wibrowania.

Tylna i dolna krawędź tańszego iPhone’a będzie podobno być czymś w rodzaju hybrydy iPhone’a 5 i obecnego iPoda touch. Widać na niej podobny układ funkcji jak w iPhone’ie 5, ale z mniejszą ilością otworów głośnikowych.

4

Apple długo namawiany był do pracy nad tańszym iPhone’em, ale pogłoski pojawiające się w ostatnim czasie sugerują, że spółka może zaprezentować urządzenie jeszcze w tym roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx