środa, 31 maja

W 2016 roku, kiedy Apple Watch był jeszcze stosunkowo nowym i dopiero zdobywającym rynek urządzeniem, szwajcarski producent zegarków H.Moser & Cie zaprezentował wysokiej klasy mechaniczny klon Apple Watch o nazwie Swiss Alp Watch, wyposażony w prostokątną tarczę z okrągłymi krawędziami, koronką z boku i mocowaniem paska podobnym do Apple Watch.

Dziś firma H. Moser & Cie zadebiutowała kontynuacją oryginalnego Swiss Alp Watch, wprowadzając nowy model Swiss Alp Watch „Final Upgrade”. Kosztujący ponad 30 tysięcy dolarów zegarek według firmy jest „punktem kulminacyjnym szwajcarskiej sagi Alp Watch”.

Zegarek dalej ma taką samą kwadratową tarczę podobną do Apple Watch. Stalowa koperta DLC ma tarczę z Vantablack. Vantablack jest uważana za jedną z najciemniejszych znanych substancji, pochłaniającą do 99,965 procent światła widzialnego.

Zamiast tradycyjnej wskazówki sekundowej, Final Upgrade zawiera symbol ładowania w stylu Apple Watch, która jest oczywiście lekko naśmiewa się z Apple Watch. H. Moser w swoich materiałach marketingowych podejmuje temat prostoty i „mniej znaczy więcej”.

„Bez żadnych aktualizacji, bez zbędnych funkcji, bez irytujących powiadomień, tylko jedyne przypomnienie, jakiego naprawdę potrzebujesz: aby odłączyć się od hałasu i cieszyć się każdą chwilą” – czytamy w opisie zegarka. Sekundnik czyli „zacieniona tarcza wykonana z otworów”, ma „służyć jako przypomnienie, że liczy się tu i teraz”.

Zegarek Swiss Alp Watch Final Upgrade jest całkowicie mechaniczny ze 100% mechanizmem Swiss Manufacture i 96-godzinnym trybem pracy na jednym nakręceniu. H. Moser & Cie stworzył zaledwie 50 zegarków Final Upgrade, a więcej informacji o nim można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx