niedziela, 19 maja

Najnowsza wersja aplikacji Shazam do rozpoznawania muzyki, która została dziś wydana w wersji 14.4 wprowadza nowy widżet na ekranie głównym iPhone’a, gdzie użytkownicy mogą szybko zobaczyć swoją najnowszą historię rozpoznanych utworów.

Widżet Shazam jest dostępny w trzech rozmiarach: najmniejszy kwadratowy widżet wyświetla ostatnią ścieżkę rozpoznaną za pomocą Shazam, większy, podłużny widżet pokazuje ostatnie trzy rozpoznane ścieżki, przy czym największy kwadratowy widżet pokazuje ostatnie cztery utwory, przy czym najnowszy podobnie znajduje się nad trzema poprzednimi utworami.

Ponadto wszystkie typy widżetów zawierają przycisk Shazam w prawym górnym rogu, który po dotknięciu automatycznie rozpocznie słuchanie dowolnej muzyki aktualnie odtwarzanej w otoczeniu aby go rozpoznać.

Apple przejął Shazam w 2018 roku i od tego czasu stopniowo dostosowuje aplikację do ‌Apple Music‌, oferując wersje próbne usługi przesyłania strumieniowego za pośrednictwem aplikacji oraz możliwość synchronizowania Shazam bezpośrednio z Apple Music. Aplikacja przekroczyła ostatnio 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie.

Aplikację Shazam można pobrać bezpłatnie z App Store i można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem Centrum sterowania na iPhonie i iPadzie, za pomocą poleceń Siri lub na komputerze Mac. Shazam jest również dostępny na urządzeniach z Androidem, a wybrane funkcje są dostępne w Internecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx