sobota, 4 lutego

Według raportu CNBC, który cytuje wiele różnych źródeł zaznajomionych z planami Apple, pierwszy samochód Apple Car, który zostanie wypuszczony nie będzie przeznaczony do współpracy z kierowcą. „Będą to autonomiczne, elektryczne pojazdy zaprojektowane do jazdy bez kierowcy”.

CNBC spekuluje, że pierwsze samochody Apple Car mogą być przeznaczone do dostaw żywności i firm, które wykorzystują robotaxis. Samojezdne taksówki automatyczne są dostępne w Chinach, a w Stanach Zjednoczonych firmy takie jak Waymo przetestowały publiczne programy robotaxi. Wielu producentów pojazdów pracujących nad technologią autonomiczną planuje również usługi robotaxi.

CNBC sugeruje, że „Apple Car” będzie produkowany w fabryce Kia w West Point w stanie Georgia zgodnie z warunkami umowy. Jednak żadna umowa nie została jeszcze zawarta i Apple może zdecydować się na współpracę z innym producentem samochodów lub wybrać drugiego partnera do współpracy z Hyundai.

Według źródeł CNBC, Apple zdecydował się na współpracę z Hyundai-Kia, ponieważ umowa daje Apple dostęp do uznanego producenta samochodów, który może produkować samochody w Ameryce Północnej. Hyundai-Kia chce również przekazać Apple kontrolę zarówno nad oprogramowaniem „Apple Car”, jak i sprzętem, przy czym Apple planuje zakup pełnego pojazdu marki Apple, a nie modelu Kia z oprogramowaniem Apple.

Kierownictwo Hyundai-Kia uważa, że współpraca z Apple pozwoli im przyspieszyć własne plany dotyczące autonomicznych i elektrycznych pojazdów.

Mówi się, że Apple zamierza rozpocząć produkcję Apple Car w 2024 roku, choć możliwe jest, że harmonogram zostanie opóźniony, ponieważ prace nad Apple Car są wciąż na wczesnym etapie. Bloomberg niedawno powiedział, że minie od pięciu do siedmiu lat zanim Apple Car będzie gotowy do premiery, podczas gdy analityk Apple Ming-Chu Kuo powiedział w tym tygodniu, że spodziewa się ujrzeć Apple Car najwcześniej w 2025 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx