poniedziałek, 27 maja

 

Wiele wskazuje na to, że abonenci studenckiej subskrybcji Apple Music za 9,99 złotych miesiecznie uzyskają dostęp do Apple TV+ bez dodatkowych opłat, gdy usługa przesyłania strumieniowego wideo zostanie uruchomiona 1 listopada.

Zauważony przez 9to5Mac pakiet został ujawniony w „relacji” na Instagramie przez gwiazdę serialu „Dickinson” Hailee Steinfeld, a następnie udostępniona na oficjalnym koncie Apple TV na Instagramie.

Informacja podana przez Steinfelda jest mało szczegółowa i po prostu ujawnia, że studenci subskrybuujący ‌Apple Music będą mogli uzyskać dostęp do ‌Apple TV‌+ „za darmo” po uruchomieniu usługi w ten piątek, więc nie wiemy jeszcze, czy jest to oferta ograniczona czasowo, czy też stała. Nie wiemy również, czy będzie ona zawierać funkcję udostępniania rodzinnego, która jest dostępna we wszystkich standardowych subskrypcjach „Apple TV+” i umożliwia sześciu członkom rodziny dostęp do treści TV+ z jednej subskrypcji.

Jeśli będzie to oferta stała, to brzmi to bardzo konkurencyjnie – ‌Apple TV‌+ kosztuje 24,99 złotych miesięcznie, więc zaoferowanie uczniom dostępu do katalogu ‌Apple Music, a także wszystkich treści ‌Apple TV‌+ za łączną opłatę miesięczną w wysokości 9,99 złotych byłaby niezwykle atrakcyjną propozycją.

Na początku tego miesiąca Financial Times poinformował, że Apple prowadzi rozmowy z wytwórniami płytowymi na temat łączenia połączenia „Apple Music” i „Apple TV+” w ramach „super-pakietu treści medialnych” za jedną stałą miesięczną stawkę.

W całej tej relacji jest mnóstwo niepewności. Nie jest jasne, czy oferta dla studentów jest pierwszym oficjalnym „super-pakietem” tego rodzaju. Nie jest też jasne, czy oferta ta będzie dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, czy też będzie ofertą dostępną również w innych krajach oraz w Polsce.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że Apple TV‌+ będzie kosztować 24,99 złotych miesięcznie, a cena ta  przeznaczona jest na jedną Chmurę rodzinną z dostępem do nawet sześciu członków rodziny. Ponadto Apple będzie oferował bezpłatną roczną subskrypcję klientom, którzy kupią iPhone’a, iPada, Apple TV, iPoda touch lub Maca od 10 września i później.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] pod koniec 2019 roku eksperymentował z pakietowaniem, zapewniając bezpłatny dostęp do aplikacji Apple TV+ dla studentów, którzy subskrybują […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx