niedziela, 22 maja

Apple zaprezentował swoje wyniki finansowe za III kwartał kaledarzowy 2019 roku. I chyba nie będzie to zaskoczeniem, że znów są dobre. Co więcej, przewyższyły nawet oczekiwania analityków. Spodziewany przychód firmy, sprzedaż akcji czy sprzedaż usług Apple skoczyły w górę.

W minionym kwartale przychody firmy wyniosły 64 mld dolarów wobec oczekiwanych 62,99 mld dolarów. To wynik o niecałe 2% lepszy niż w zeszłym roku, gdy firma odnotowała przychód wysokości 62,9 mld dolarów. Niespodziewaną poprawę wyników przyniosły również zyski za akcję, które wyniosły 3,03 dolarów wobec spodziewanych 2,84 dolarów.

Powyżej oczekiwań okazały się również przychody ze sprzedaży iPhone’ów. W minionym kwartale wyniosły 33,36 mld dolarów wobec spodziewanych 32,43 mld, choć sprzedaż ilościowa iPhone’ów spadła o 9% rok do roku. Z kolei przychody z urządzeń noszonych (Apple Watch i AirPods) i usług wyniosły 12,51 mld dolarów wobec oczekiwanych 12,15 mld.

Według dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, niższa sprzedaż iPhone’ów to wciąż dobry wynik w porównaniu do poprzednich kwartałów, gdy obniżka przychodów ze sprzedaży iPhone’ów sięgała nawet 15%.
Przychody działu usług wzrosły do 12,5 mld dol., co oznacza wzrost o 2 mld dolarów w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Obecnie usługi stanowią około 20% łącznych przychodów Apple. Tim Cook powiedział, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia w 2020 roku celu podwojenia przychodów z usług z 2016 roku.
– Wobec entuzjastycznego przyjęcia nowej generacji iPhone’ów przez konsumentów i recenzentów, z dzisiejszym debiutem nowych, tłumiących szumy AirPods Pro, gorąco oczekiwanym nadejściem Apple TV+ i naszą najlepszą ofertą produktów i usług w historii, jesteśmy bardzo optymistyczni odnośnie tego, co przyniesie świąteczny kwartał – ogłosił Tim Cook, cytowany w oświadczeniu.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x