poniedziałek, 27 maja

Microsoft Office zostanie wkrótce oficjalnie przemianowany na „Microsoft 365”, w ramach największego od ponad 30 lat rebrandingu oprogramowania biurowego tej firmy.

Być może słyszeliście już o Microsoft 365 – to dlatego, że Microsoft zmienił nazwę subskrypcji Office 365 na Microsoft 365 dwa lata temu.

Jednak w nadchodzących miesiącach witryna Office.com, aplikacja mobilna pakietu Office i aplikacja pakietu Office dla systemu Windows będą miały wspólną nazwę nowej aplikacji Microsoft 365 „z nową ikoną, nowym wyglądem i jeszcze większą liczbą funkcji” czytamy na stronie inicjującej zmiany.

W ramach rebrandingu tradycyjne aplikacje pakietu Office, takie jak Excel, Outlook, Word i Powerpoint, zostaną objęte parasolem Microsoft 365, a nie będą określane jako część pakietu Microsoft Office.

W przypadku właścicieli urządzeń Apple zmiana nazwy prawdopodobnie będzie widoczna jako pierwsza w aplikacji Office iOS. Zastępująca go aplikacja mobilna Microsoft 365 będzie zawierać nowy moduł aplikacji dla powszechnie używanych narzędzi 365 opartych na chmurze, centralne centrum treści i kanał przepływu pracy oraz nowy system tagowania do organizowania treści.

Być może jednak nieco mylące, Office 2021 dla Windows i Mac będzie nadal oferowany jako jednorazowy zakup pod tą samą nazwą w dającej się przewidzieć przyszłości, podobnie jak Office LTSC (Long-Term Servicing Channel), mimo że Microsoft Office jest teraz zasadniczo wycofywaną marką.

Microsoft twierdzi, że zmiany rozpoczną się w witrynie Office.com w listopadzie 2022 roku, a następnie w aplikacji pakietu Office w systemie Windows i aplikacji mobilnej pakietu Office w styczniu 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx