niedziela, 21 kwietnia

Spotify ogłosiło dziś nową funkcję obsługi teledysków, którą serwis przesyłania strumieniowego określa jeszcze jako wersję „betę” z ograniczonym katalogiem i dostępną tylko na 11 rynkach w tym w Polsce.

Teledyski do wybranych utworów pojawią się na ekranie Teraz odtwarzane dla użytkowników Spotify Premium poza Polską także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji, Brazylii, Kolumbii, Filipinach, Indonezji i Kenii.

Dla wybranych utworów muzycznych nad tytułem utworu muzycznego pojawi się ikona „Przełącz na wideo”. Dotknięcie powoduje rozpoczęcie utworu od początku wraz z towarzyszącym mu wideo w widoku Teraz odtwarzane, który można również obrócić do orientacji poziomej na telefonie iPhone i urządzeniu z systemem Android.

Artyści oferujący obecnie teledyski to Ed Sheeran, Doja Cat, Ice Spice, Aluna i Asake, a dostęp do nich można także uzyskać na komputerach stacjonarnych lub telewizorach Smart TV. Spofity powiedział TechCrunch, że jego pełny katalog muzyczny będzie ostatecznie zawierać „tysiące” utworów.

Wcześniej zawartość wideo w Spotify ograniczała się do podcastów wideo i krótkich klipów muzycznych, które powtarzały się podczas odtwarzania utworu. Apple Music od sześciu lat udostępnia własny katalog teledysków. Ta funkcja została wprowadzona wraz z wydaniem systemu iOS 11.3 w marcu 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx