czwartek, 11 kwietnia

Apple rozpoczął montaż modelu iPhone 15 w Brazylii, zmieniając swoje globalne podejście do produkcji, aby złagodzić wysokie podatki importowe i dywersyfikować swój łańcuch dostaw.

Jak donosi MacMagazine, proces montażu odbywa się w zakładzie Foxconn w São Paulo i ma na celu zmniejszenie wysokich opłat importowych pobieranych od elektroniki w Brazylii, które znacząco zawyżają koszty elektroniki dla konsumentów w tym kraju.

Apple nie obniżył jeszcze ceny detalicznej iPhone’a 15 w Brazylii, gdzie nadal kosztuje on 7300 Reali (około 5700 złotych) za model 128 GB. To 1000 złotych więcej niż oficjalna cena w Polsce. Inicjatywa ta stanowi także część szerszej strategii Apple mającej na celu dywersyfikację swojego zasięgu produkcyjnego poza Chinami i zmniejszenie zależności od jednego regionu.

W Brazylii montowany jest tylko 6,1-calowy model iPhone’a 15. Modele ‌iPhone’a 15‌ Plus, Pro i Pro Max są w dalszym ciągu importowane z Chin. Brazylijscy klienci mogą sprawdzić, czy ich iPhone 15 został zmontowany lokalnie, sprawdzając numer modelu, przy czym modele wyprodukowane w Brazylii mają identyfikator „BR/A”. Natomiast jednostki importowane są oznaczone jako „BE/A” i „BZ/A”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx