czwartek, 16 września

Dziś nastąpił początek oficjalnej sprzedaży iPhone’a 4S w siedmiu krajach (USA, Kanadzie, Japonii, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech). I to właśnie dopiero dziś wielu klientów dowiedziało się po raz pierwszy, że Siri – głosowy asystent Apple – ma pewne ograniczenia poza Stanami Zjednoczonymi.

Kilka stron internetowych poinformowało, że integracja Yelp z lokalnymi firmami nie będzie dostępna na początku poza USA. Siri jest jeszcze w wersji beta, dostępna w kilku językach, ale Apple zapowiedział, że więcej języków i usług będzie dostępne wkrótce. Na stronie internetowej firmy Apple, w notatce o Siri czytamy: „Siri jest dostępna w wersji beta tylko na iPhone’a 4S i wymaga dostępu do Internetu. Siri może nie być dostępne we wszystkich językach, a poszczególne funkcje zależą od obszaru. Pobieranie danych może być odpłatne.” Niektóre z wcześniejszych recenzji iPhone’a 4S poruszały temat ograniczeń Siri poza Stanami Zjednoczonymi, oraz to, że Siri może mieć problemy z niektórymi bardzo specyficznymi akcentami (choć oprogramowanie rozpoznaje różnicę między angielskim amerykańskim, brytyjskim i australijskim). Jako klienci dostajemy dziś w swoje ręce iPhone’a 4S z funkcją Siri w pierwszej wersji.

Strona Electricpig jako pierwsza doniosła, że mapy i wskazówki, nie będą dostępne w Siri dla klientów spoza USA, a dziś pierwsi użytkownicy w Wielkiej Brytanii potwierdzili, że zarówno instytucje (z integracji z Yelp), jak również mapy/dane o ruchu nie są dostępne poza Stanami Zjednoczonymi. Kiedy poprosili o informację z mapy w Wielkiej Brytanii, Siri powiedziało „Mogę tylko przeglądać firmy, mapy, i ruch w Stanach Zjednoczonych, podczas korzystania z amerykańskiego angielskiego. Przepraszam.”

Użytkownicy z Kanady również potwierdzili, że Siri nie może „dostarczyć map i wskazówek w Kanadzie” i „szukać miejsc w Kanadzie”. Z ekranu, wydaje się, że Siri pobiera aktualną pozycję, ale nie może dostarczyć jeszcze dodatkowych informacji za pośrednictwem Map lub integracji z Yelp. Ponadto, wielu użtkowników z Francji i Niemiec donosi, że nie może zajrzeć do danych Wolfram Alpha przez Siri(obliczenia, rozwiązywanie zadań, równań), co sugeruje, że integracja Wolfram jest jak narazie dostępna tylko dla krajów anglojęzycznych.

Mapy i lokalne wsparcie wyszukiwania będą dostępne w kolejnych krajach w 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x