poniedziałek, 27 maja

Qualcomm przedstawił swoje plany dotyczące czipów nowej generacji przeznaczonych dla komputerów osobistych. Seria Snapdragon X ma pojawić się na rynku w 2024 roku, a Qualcomm twierdzi, że będzie to „punkt zwrotny dla branży komputerów osobistych” dzięki „kolejnemu poziomowi wydajności” zapewnionej przez nowe czipy.

Czipy Snapdragon X będą korzystać z procesora Qualcomm Oryon, który zbudowany jest w oparciu o technologię czipów, którą otrzymał przy zakupie Nuvii. Założona przez byłych projektantów czipów Apple, Nuvia zaprojektowała niestandardowe czipy oparte na ARM, które mają zapewnić komputerom PC wydajność przypominającą Apple Silicon, przy zwiększonej mocy i wydajności.

Oprócz zwiększonej wydajności, nadchodzące czipy Qualcomm do komputerów PC będą obejmować przetwarzanie AI na urządzeniu i łączność 5G.

Jak zauważył The Verge, Arm pozwał Qualcomm i Nuvię za naruszenie umów licencyjnych dotyczących projektów i architektury procesorów Arm. Arm twierdzi, że licencje udzielone Nuvii nie są już ważne, gdy firma została sprzedana Qualcom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx