piątek, 21 czerwca

Apple poinformował dziś, że pod koniec tygodnia wstrzyma sprzedaż Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 w Stanach Zjednoczonych ze względu na trwający spór patentowy z firmą Masimo z branży technologii medycznych, dotyczący pomiaru tlenu we krwi.

W oświadczeniu wydanym dla serwisu 9to5Mac Apple poinformował, że od 21 grudnia (po godzinie 12:00 czasu pacyficznego) nie będzie można kupić w sklepie internetowym Apple w USA zegarków Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra. Sprzedaż zegarków zostanie również wstrzymana w sklepach detalicznych Apple w USA po 24 grudni. Urządzenia będą jednak nadal dostępne w sprzedaży w Polsce i wszystkich innych krajach.

W październiku Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) nakazała zakazu importu niektórych zegarków Apple Watch do Stanów Zjednoczonych po stwierdzeniu, że Apple naruszył patenty Masimo dotyczące nieinwazyjnego pomiaru poziomu tlenu we krwi, znanego również jako pulsoksymetria. Prezydent USA Joe Biden ma czas do 25 grudnia na dokonanie przeglądu zarządzenia, ale prezydenckie weto wobec zakazów importu ITC było w przeszłości rzadkie. W międzyczasie Apple oświadczył, że podejmuje zapobiegawcze kroki w celu zastosowania się do wyroku.

Apple dodał, że „zdecydowanie nie zgadza się” z postanowieniem ITC i „wykorzystuje szereg opcji prawnych i technicznych”, aby zapewnić jak najszybsze wznowienie dostępności urządzeń Series 9 i Ultra 2 w USA. Apple powiedział 9to5Mac, że w razie potrzeby planuje 26 grudnia odwołać się od postanowienia ITC do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego.

Od 2020 roku Masimo oskarża Apple o kłusownictwo na pracowników i kradzież tajemnic handlowych w celu opracowania funkcji wykrywania tlenu we krwi dostępnej w Apple Watch Series 6 i nowszych. W styczniu sędzia ITC orzekł, że Apple naruszył patent Masimo dotyczący technologii opartej na świetle do odczytywania poziomu tlenu we krwi.

W poprzednim oświadczeniu dyrektor generalny Masimo, Joe Kiani, powiedział, że decyzja ITC „wysyła mocny sygnał, że nawet największa firma na świecie nie stoi ponad prawem”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx