piątek, 1 marca

Bose rozpoczął przyjmowanie zamowień w przedsprzedaży na nowe słuchawki douszne Bose QuietComfort, które mają rywalizować z AirPods Pro firmy Apple na rynku prawdziwie bezprzewodowych słuchawek klasy premium.

Jak sugeruje nazwa QuietComfort, najnowsze wkładki douszne Bose są wyposażone w aktywną redukcję szumów w połączeniu z pasywną izolacją, oferując „wszystkie możliwości redukcji szumów naszych najlepszych słuchawek nausznych – od kompaktowych, prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych”.

Bose twierdzi, że nowe silikonowe końcówki StayHear Max są zaprojektowane tak, aby całkowicie dopasować się do kształtu ucha, tworząc delikatne uszczelnienie, podczas gdy szereg mikrofonów wewnętrznych i zewnętrznych wykrywa hałas otoczenia i generuje przeciwny sygnał, aby go usunąć w ułamku milisekundy.

Inną cechą wspólną słuchawek Bose z AirPods Pro jest funkcja przezroczystości nazwana tutaj funkcją kontaktu, która umożliwia użytkownikowi jednoczesne słuchanie muzyki słysząc jednocześnie otoczenie – niezależnie od tego, czy chodzi o ruch uliczny podczas biegania, czy o ważne ogłoszenie w pociągu podczas porannych dojazdów do pracy.

Słuchawki Bose QuietComfort oferują 11 poziomów przezroczystości, umożliwiając użytkownikom dostosowanie redukcji szumów do sytuacji. Kontrastuje to z trybem przezroczystości ‌AirPods Pro‌, który jest binarną funkcją włączaną/wyłączaną, której nie można dostosować.

Słuchawki douszne Bose reagują na gesty dotykowe, kontrolując zawartość, podczas gdy mikrofon w prawej słuchawce wychwytuje dźwięk głosu użytkownika i odrzuca inne dźwięki podczas połączeń lub korzystania z wirtualnego asystenta. Bose zapewnia również najwyższej jakości wrażenia słuchowe dzięki zastosowaniu „innowacyjnej” technologii korekcji dźwięku:

Zastosowana w słuchawkach technologia akustyczna pozwala perfekcyjnie odtworzyć bogate, głębokie basy i realistyczny, dostarczający niezwykłych wrażeń dźwięk niezależnie od tego, jak głośno (czy cicho) słuchasz.

To nie jest mały wyczyn. W miarę redukcji poziomu głośności w większości słuchawek basy często zanikają, przez co muzyka traci swój charakter i barwę. Rozwiązaliśmy ten problem dzięki technologii aktywnej korekcji dźwięku Active EQ zoptymalizowanej pod kątem poziomu głośności. Innowacja ta automatycznie zwiększa poziom tonów niskich i wysokich, dzięki czemu muzyka, filmy i dialogi, których słuchasz, pozostają zrównoważone nawet w przypadku zmiany głośności. 

Słuchawki mają klasę wodoodporności IPX4, dzięki czemu są odporne na pot, deszcz i warunki atmosferyczne, a także zapewniają do sześciu godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu, oraz dwa dodatkowe pełne naładowania za pomocą etui do ładowania bezprzewodowego. Dostępny jest również tryb szybkiego ładowania, który zapewnia dwie godziny słuchania po 15-minutowym ładowaniu.

Słuchawki Bose QuietComfort kosztują 1199 złotych i są dostępne w kolorze czarnym i białym. Zamówienia w przedsprzedaży są przyjmowane na stronie internetowej Bose, a wysyłka ma rozpocząć się 5 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx