środa, 24 lipca

Ponad rok po premierze w USA odkryto szereg dowodów sugerujących, że Apple Card może wkrótce pojawić się również na innych rynkach.

Źródło, które twierdzi, że jest blisko australijskiej korporacji bankowej zaangażowanej we wspieranie Apple Card w Australii poinformowało, że Apple Card zostanie uruchomiona w wielu nowych regionach już pod koniec tego roku. Spekuluje się, że australijska wersja może zbiec się z wydaniem iOS 14.1 lub iOS 14.2, ale może nie być gotowa do wydania iOS 14.3 na początku 2021 roku.

Ponadto firma Apple ogłosiła ostatnio poszukiwania na kilka nowych stanowisk Apple Card Product Manager, które obejmują podróże i „współpracę z partnerami zewnętrznymi, takimi jak sieci płatnicze, wydawcy bankowi i inne podmioty”. W Stanach Zjednoczonych tylko Goldman Sachs jest jedynym wydawcą karty Apple Card. Opis stanowiska może sugerować, że Apple podejmuje negocjacje z innymi emitentami w Stanach Zjednoczonych lub co bardziej prawdopodobne, z wydawcami wspierającymi obsługę Apple Card w innych regionach na całym świecie.

W kodzie iOS 14 Beta 8 pojawiły się również odniesienia do RODO dla ‌Apple Card‌. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to rozporządzenie w prawie UE dotyczące ochrony danych i prywatności. Ponieważ Apple Card nie jest obecnie dostępna poza Stanami Zjednoczonymi, wydaje się ciekawe, że istnieje kod potencjalnie odnoszący się do europejskich przepisów dotyczących prywatności dla Apple Card.

Wydaje się, że znaleziony kod był również obecny w niektórych poprzednich wersjach systemu iOS. Nie jest jasne, czy kod odnosi się konkretnie do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, czy też jest skrótem do czegoś innego.

Ponad rok temu, Apple zastrzegł nazwę Apple Card w wielu europejskich krajach wśród których była również Polska. To samo dotyczyło również usługi Apple Cash czyli przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhonów, która obecnie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

W związku z konferencją Apple we wtorek, firma być może przygotowuje się do ogłoszenia międzynarodowej ekspansji Apple Card. Alternatywnie, Apple może ogłosić międzynarodową premierę karty wraz z nowymi iPhone’ami podczas prawdopodobnej październikowej konferencji.

Biorąc pod uwagę zróżnicowanie rynków kredytowych i regulacji na całym świecie, wydanie Apple Card jednocześnie w wielu nowych regionach byłoby trudnym zadaniem. Jednak po sukcesie Apple Card w Stanach Zjednoczonych rozsądne byłoby wejście Apple na rynki międzynarodowe. Możliwe, że Apple może ogłosić we wtorek szeroką ekspansję międzynarodową, po czym stopniowo będzie ją wprowadzał w innych regionach. I oby wśród nich była Polska.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx