wtorek, 30 maja

Apple już od jakiegoś czasu stara się rozłożyć geograficznie swój łańcuch dostaw, a przesunięcie części produkcji linii AirPods do Wietnamu jest znaczącym krokiem dla firmy.

Apple podobno rozpoczął testowanie produkcji zwykłych AirPods w Wietnamie prawie rok temu a w grudniu ogłoszono, że dostawcy AirPods dla Apple szukają możliwości uzyskania finansowania w celu zwiększenia produkcji.

Zaledwie dwa tygodnie temu Nikkei poinformował, że masowa produkcja tradycyjnych AirPods w Wietnamie rozpoczęła się w marcu.

Jeszcze wtedy Nikkei informował, że zmiana produkcji „nie objęła jeszcze” wyższej klasy AirPods Pro, ale wygląda na to, że produkcja AirPods Pro również rozpoczęła się po tym jak kilku użytkowników zaczęło prezentowań w mediach społecznościowych zdjęcia słuchawek AirPods Pro z napisem „Assembled in Vietnam” na etui ładującym.

Wietnam od dawna jest miejscem produkcji akcesoriów audio firmy Apple, nawet tych starszych, jak przewodowe słuchawki EarPods, które są produkowane w tym kraju i wygląda na to, że nie ma oznak spowolnienia. W rzeczywistości raport z tego tygodnia stwierdził, że nauszne słuchawki Apple „AirPods Studio” będą częściowo produkowane w Wietnamie, a sprzedaż rozpocznie się w czerwcu lub lipcu.

Produkcja produktów Apple w Wietnamie może również rozszerzyć się na iPhone’a, ponieważ DigiTimes poinformował wczoraj, że Apple poprosił swoich partnerów produkcyjnych iPhone’a o rozszerzenie produkcji w Indiach i Wietnamie. Kluczowy partner Foxconn ma już spore zakłady montażowe w tym kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx