wtorek, 25 czerwca

Apple może wypuścić składanego iPhone’a z 7-calowym wyświetlaczem OLED i obsługą Apple Pencil już w 2023 roku informuje firma badawcza Omdia.

Jak możemy wyczyta w serwisie iPhone in Canada Omdia przewiduje, że Apple wprowadzi na rynek swojego składanego iPhone’a w 2023 roku. Urządzenie ma mieć rozmiar wyświetlacza w przedziale od 7,3 do 7,6 cala i być wyposażone w panel OLED. W raporcie pada również odniesienie do Apple Pencil lub przynajmniej wariantu istniejącego akcesorium do iPada o tej samej nazwie.

Od kilku lat krąży plotka o obsłudze Apple Pencil dla iPhone’a, ale ta funkcja nigdy się nie zmaterializowała. Mimo to istnieje wyraźniejszy motyw za wprowadzeniem rysika Apple Pencil do większego składanego iPhone’a. Z wyświetlaczem tak dużym jak 7,6 cala, składany iPhone byłby prawie tak duży jak iPad mini, który ma wyświetlacz 7,9 cala. ‌IPad mini‌ obsługuje ‌Apple Pencil od 2019 roku, więc miałoby sens, gdyby składany iPhone z mniej więcej tym samym rozmiarem wyświetlacza również go obsługiwał.

Apple Pencil przydaje się przede wszystkim w zadaniach związanych z rysowaniem, pisaniem odręcznym i produktywnością, które wymagają precyzyjnej kontroli, więc Apple być może doszedł do wniosku, że jego głównych narzędzi nie można w ostatnich latach w znaczący sposób wykorzystać na mniejszych iPhone’ach. Z wyświetlaczem, który jest prawie tak duży jak iPad mini mamy wykorzystanie rysika ma słuszne zastosowanie.

Raport odzwierciedla wcześniejsze spekulacje, jeśli chodzi o panel wyświetlacza OLED. Według doniesień z wewnętrznych testów trwałości i zamówień na próbki wyświetlaczy, składany iPhone firmy Apple ma być podobno wyposażony w wyświetlacz OLED firmy Samsung.

W styczniu Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple testuje składane iPhone’y z różnymi rozmiarami wyświetlacza. W niedawnym raporcie tajwańskiej witryny Economic Daily News stwierdzono, że dwa prototypowe składane iPhone’y przeszły wewnętrzne testy, a urządzenie może zostać wypuszczone pod koniec 2022 lub 2023 roku.

Plotki o tym, że Apple pracuje nad składanym iPhonem sięgają 2016 roku, a firma zgłosiła znaczną liczbę patentów związanych z takiem telefonem. W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej doniesień dotyczących urządzenia dających więcej szczegółów, a nawet stopniowo rysując ramy czasowe premiery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx