wtorek, 25 czerwca

Podczas uaktualniania do systemu macOS Big Sur wielu użytkowników doświadczyło problemy z instalacją, która zawieszała się jeśli na komputerze nie było wystarczającej ilości wolnego miejsca. Okazało się, że aktualizacja nie sprawdzała przed rozpoczęciem instalacji czy była na dysku wystarczająca ilość wolnego miejsca, co mogło doprowadzić do utraty danych.

Problem wolnego miejsca został finalnie rozwiązany w poprawionej aktualizacji systemu macOS Big Sur 11.2.1, która została wydana dziś rano. Według Mr. Macintosh nowa aktualizacja sprawdza, czy jest wystarczająca ilość wolnego miejsca przed rozpoczęciem instalacji.

Jeśli na komputerze nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, instalator poinformuje „Nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na wybranym woluminie, aby zaktualizować system operacyjny” i poinformuje ile dodatkowego miejsca jest wymagane do prawidłowej instalacji.

Nowa aktualizacja, która została wydana wczoraj, jest dostępna tylko wtedy, gdy wcześniej na komputerze nie był zainstalowany ‌macOS Big Sur‌ 11.2.1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx