poniedziałek, 24 czerwca

Apple planuje podobno zainwestować 4 biliony wonów (3,6 miliarda dolarów) w Kia Motors w ramach planowanej współpracy produkcyjnej między obiema firmami podaje koreańska strona DongA Ilbo.

Mówi się, że Apple i Kia (spółka zależna Hyundaia) nawiązują współpracę produkcyjną, w ramach której Kia będzie budować Apple Car w swoim zakładzie w USA w Georgii.

Apple może podpisać umowę z Kia już 17 lutego, w celu wprowadzenia Apple Car w 2024 roku, choć termin premiery pojazdu jest wcześniejszy niż niektóre wcześniejsze szacunki. Apple i Kia po uruchomieniu produkcji zamierzają produkować 100 000 pojazdów rocznie.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo doniesień o partnerstwie między Apple i Hyundai, które sugerowały, że marka Hyundai Kia zajmie się produkcją. Wcześniej w styczniu Korea IT News poinformowała również, że pojazdy elektryczne produkowane przez Apple prawdopodobnie będą produkowane w fabryce Kia w Georgii. Kiedy po raz pierwszy pojawiły się pogłoski o rozmowach Hyundaia z Apple, Hyundai potwierdził, że prowadzi rozmowy z Apple, ale później zrewidował oświadczenie i usunął wzmiankę o Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx