niedziela, 19 maja

Apple zaktualizował dziś swoją aplikację do rozpoznawania muzyki Shazam, aby umożliwić jej rozpoznawanie i identyfikowanie utworów odtwarzanych w aplikacjach innych firm, takich jak TikTok, Instagram i YouTube.

Według Apple użytkownicy mogą teraz otworzyć aplikację Shazam, dotknąć niebieskiego przycisku rozpoznawania utworu i przełączyć się z powrotem do używanej aplikacji, aby zobaczyć, co gra. Aplikacja Shazam włącza mikrofon iPhone’a, aby usłyszeć piosenkę i może słuchać, gdy druga aplikacja jest w użyciu. Po kilku sekundach utwór zostanie zidentyfikowany, a powrót do Shazam pokaże nazwę utworu i informacje o nim.

Łatwiej jest jednak użyć wbudowanej funkcji rozpoznawania utworów w Centrum sterowania iPhone’a, aby zidentyfikować utwór. Dzięki funkcji Rozpoznawanie utworu można otworzyć aplikację taką jak YouTube, odtworzyć utwór, przesunąć palcem do Centrum sterowania i dotknąć ikony Rozpoznawanie utworu, aby określić, co jest odtwarzane.

Korzystanie z tej metody nie wymaga wychodzenia z aplikacji YouTube. Gdy utwór zostanie zidentyfikowany pojawi się jako powiadomienie lub na dynamicznej wyspie.

Zidentyfikowanie utworu za pomocą Shazam dodaje go do listy odtwarzania Shazam w Apple Music, dzięki czemu można go później odsłuchać w całości. Dla tych, którzy nie mają Apple Music, aplikacja Shazam śledzi również ostatnie Shazamy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx