piątek, 12 kwietnia

Meta oficjalnie uruchomił dziś swój nowy serwis Threads, aplikację społecznościową, którą pozycjonuje jako alternatywę dla Twittera.

Threads jest opisywana jako „aplikacja do konwersacji tekstowych na Instagramie” i nie można jej pomylić z klonem Twittera. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą publikować „Wątki”, na które inni użytkownicy mogą odpowiadać, a Wątki od obserwujących pojawiają się na głównej osi czasu.

Meta łączy Threads z Instagramem, co oznacza, że nazwy użytkowników Instagrama są przenoszone do Threads, a użytkownicy Instagrama mają możliwość obserwowania tych samych osób, które obserwują na Instagramie.

Twitter w ciągu ostatnich kilku dni wprowadził limity dla użytkowników Twittera, zmniejszając liczbę tweetów, które są widoczne dziennie. Dzięki tej decyzji Twitter zwiększył zainteresowanie alternatywnymi aplikacjami. Mastodon już pozycjonowany jako alternatywa dla Twittera, ale jak dotąd nie zyskał aż tak szerokiego rozgłosu.

Threads ma potencjał, aby zastąpić Twittera, ponieważ jego aktywacja będzie prosta dzięki integracji z Instagramem, a także będzie miał bazę użytkowników Instagrama. Aplikacja nie będzie tak trudna w obsłudze jak Mastodon. Threads obsługują posty o długości do 500 znaków, z obsługiwanymi zdjęciami, filmami i linkami.

Według Meta aplikacja nie wydaje się wykorzystywać żadnych danych do śledzenia użytkowników w witrynach i aplikacjach należących obecnie do innych firm, co czyni ją bardziej prywatną niż Twitter, Facebook i Instagram. Threads i Instagram mają wspólną politykę prywatności, a więcej informacji można znaleźć na stronie Instagrama.

Threads pojawił się obecnie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii i 100 innych krajach, ale obecnie nie będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej ze względu na ustawę o rynkach cyfrowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx