czwartek, 23 maja

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec 2021 roku Apple po cichu wypuścił nowe rozszerzenie Shazam dla użytkowników Chrome, które może służyć do identyfikowania odtwarzanych utworów z pomocą popularnej usługi rozpoznawania muzyki.

Apple jest właścicielem Shazama od 2017 roku, ale jeszcze wcześniej Shazam był wbudowany w urządzenia Apple na poziomie systemu operacyjnego. Na iPhonie lub komputerze Mac użytkownicy mogą poprosić Siri o zidentyfikowanie odtwarzanego utworu bez konieczności korzystania z aplikacji Shazam.

Ta sama funkcja jest wbudowana w iPhone’a jako opcja Centrum Sterowania, a teraz jest również dostępna jako opcja łatwego dostępu dla użytkowników Chrome na komputerach PC i Mac.

Po zainstalowaniu Shazam Chrome rozszerzenie jest dostępne obok paska adresu i otwiera interfejs Shazam, który ma na celu słuchanie tego, co jest odtwarzane w tle. Gdy rozszerzenie rozpozna utwór, otwiera opcję odtwarzenia w Apple Music (abonenci mogą uzyskać dostęp do pełnych utworów, logując się).

Rozszerzenie Shazam zapewnia dostęp do historii utworów Shazam, dzięki czemu użytkownicy Chrome mogą śledzić rozpoznane utwory, a także udostępnia teksty, teledyski i inne elementy subskrybentom Apple Music.

Apple nie reklamował rozszerzenia Shazam poza witryną Shazam, a 9to5Google spekuluje, że może to wynikać z problemów z rozszerzeniem. Przeglądając opinie pod rozszerzeniem można się dowiedzieć, że w przypadku niektórych użytkowników rozszerzenie w ogóle nie działa. Wiele recenzji sugeruje, że rozszerzenie nie rozpoznaje żadnych utworów, ale są i takie, które mówią, że działa zgodnie z oczekiwaniami.

Apple może wkrótce udostępnić aktualizacje rozszerzenia Shazam Chrome, a gdy będzie ono działać dobrze wszystkim użytkownikom, możemy usłyszeć o nim więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx