poniedziałek, 27 maja

Jak donosi The Korea Herald, Apple pozwoli deweloperom App Store oferować alternatywne systemy płatności w Korei Południowej po tym, jak kraj ten uchwalił prawo, które zakazuje operatorom sklepów z aplikacjami wymagania od deweloperów korzystania z własnych systemów zakupów w aplikacji.

Apple nadal planuje pobierać obniżoną opłatę za zakupy dokonywane za pośrednictwem alternatywnych systemów płatności, zgodnie z planami przedstawionymi przez firmę Korea Communications Commission. Apple nie wskazał, kiedy nowa polityka wejdzie w życie ani jaka będzie struktura prowizji dla alternatywnych płatności, czytamy w raporcie.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z KCC i naszą społecznością programistów nad rozwiązaniem, które przyniesie korzyści naszym koreańskim użytkownikom” – powiedział Apple w oświadczeniu udostępnionym The Korea Herald. „Apple bardzo szanuje koreańskie przepisy i ma silną historię współpracy z utalentowanymi twórcami aplikacji w tym kraju. Nasza praca zawsze będzie prowadzona w taki sposób, aby App Store był bezpiecznym i zaufanym miejscem, w którym nasi użytkownicy mogą pobierać ulubione aplikacje.”

W listopadzie Google ogłosił, że pozwoli programistom oferować alternatywne systemy rozliczeń w aplikacji w swoim Sklepie Play w Korei Południowej i obiecał obniżyć opłatę za alternatywne systemy płatności o cztery punkty procentowe. Dla „znacznej większości” programistów Google określił, że jego opłata spadnie z 15% za transakcje za pośrednictwem systemu rozliczeniowego Google Play do 11% za transakcje za pośrednictwem alternatywnego systemu rozliczeniowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx