piątek, 19 lipca

Przedsiębiorczy sprzedawcy eBay mają nadzieję, że ludzie, którzy desperacko chcą grać w Fortnite zapłacą wysokie ceny za iPhone’y z zainstalowaną grą. Obecnie w serwisie eBay są setki ofert iPhone’ów, które reklamują aplikację Fortnite jako przywilej zakupu.

Wiele z wystawionych cen jest astronomicznych i waha się od ponad 1000 dolarów do nawet 10 000 dolarów (jak zauważył Business Insider), ale są też dostępne urządzenia w rozsądnych cenach. Nic dziwnego, że niewiele iPhone’ów wycenionych na tysiące dolarów ma oferty, ponieważ większość ludzi nie wydaje się obecnie tak zdesperowanych, aby grać w Fortnite na urządzeniu mobilnym.

Jest jeden ‌iPhone‌ 8 z zainstalowanym Fortnite, który ma dwie oferty powyżej 4000 dolarów, ale najprawdopodobniej są to fałszywe oferty. Druga generacja iPhone’a SE z grą Fortnite jest obecnie wyceniona na 345 dolarów, co jest rozsądną ceną, a iPhone XS z Fortnite kosztuje obecnie 233 dolary. Biorąc pod uwagę niezliczone inne sposoby grania w Fortnite, większość sprzedawców na eBay prawdopodobnie nie zobaczy zakupów.

W zeszłym tygodniu Apple wycofał grę Fortnite ze sklepu App Store po tym, jak twórca Fortnite, Epic Games, wprowadził opcję zakupu waluty w grze za pomocą metody płatności bezpośredniej, omijając zasady Apple dotyczące zakupów w aplikacji.

Epic Games złożyło zaplanowany wcześniej pozew po wycofaniu aplikacji, a konflikt od tego momentu tylko eskaluje. W poniedziałek Apple wysłał do Epic pismo z groźbą usunięcia wszystkich kont deweloperów do 28 sierpnia, co skłoniło Epic do kolejnego pozwu, aby temu zapobiec.

Apple powiedział, że planuje cofnąć dostęp Epic Games do App Store i wszystkich narzędzi do tworzenia aplikacji, w tym tych używanych w Unreal Engine, które Epic Games udostępnia deweloperom zewnętrznym. W odpowiedzi na drugi pozew Epic Apple powiedział, że nie planuje „robić wyjątku” dla Epic Games.

Apple wyjaśnił również, że gra Fortnite może wrócić do App Store, gdy tylko Epic Games zgodzi się przestrzegać zasad Apple i App Store, ale nie wiadomo, czy i kiedy Epic może to zrobić. Obecnie Fortnite nadal oferuje opcję bezpośredniego zakupu płatności za walutę w grze, która narusza zasady Apple. Niezależnie od tego, czy Epic podejmie starania, aby przywrócić Fortnite do App Store, bitwa prawna, która się rozpoczęła, może trwać latami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Art
Art
3 lat temu

Polecam Januszy biznesu na Olx kwoty do 13 tysięcy

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx