czwartek, 28 września

Firma Apple udostępniła dziś na swojej platformie strumieniowej Apple TV+ dwie nowe pozycje: film dokumentalny „Boys State” i nowy serial „Ted Lasso”.

„Boys State” to dokument polityczny pokazujący tygodniowy obóz wyłącznie dla chłopców, w którym 1100 nastolatków z Teksasu bierze udział w pozorowanej próbie zbudowania własnego rządu stanowego.

Filmowcy Jesse Moss i Amanda McBaine uważnie śledzą eskalację napięć, które pojawiają się podczas szczególnie porywającego wyścigu gubernatorskiego, szkoląc swoje ujęcia na niezapomnianych nastolatkach, takich jak Ben, arcykonserwatysta kochający Reagana, który jest pełen pewności siebie pomimo osobistych niepowodzeń, oraz Steven, postępowy – myślące dziecko meksykańskich imigrantów, które trzyma się swoich przekonań pośród morza czerwieni. W ten sposób stworzyli złożony portret współczesnej amerykańskiej męskości, a także mikrokosmos naszych często przygnębiających narodowych podziałów politycznych, które jednak potrafią zasiać ziarno nadziei.

Apple kupił „Boys State” na początku tego roku za 10 milionów dolarów. Dokument zdobył główną nagrodę jury w kategorii filmu dokumentalnego na festiwalu w Sundance w 2020 roku, a wdowa po Steve Jobsie, Laurene Powell Jobs, jest jedną z jego producentów wykonawczych.

„Ted Lasso” to serial komediowy aktora i absolwenta Saturday Night Live Jasona Sudeikisa, który wciela się w rolę trenera amerykańskiego futbolu. Nie mając doświadczenia musi w Anglii objąć pieczę nad profesjonalną drużyną piłki nożnej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx