środa, 10 sierpnia

Zaledwie kilka godzin po tym, jak Apple usunął Fortnite ze sklepu App Store, Google również wycofał aplikację Fortnite ze swojego sklepu Google Play.

Firma Epic wprowadziła te same zmiany w aplikacji w wersji na Androida, które wprowadziła w wersji do App Store, umożliwiając graczom ominięcie systemu zakupów w aplikacji Google. Obalenie systemu zakupów w aplikacji Sklep Play jest również niezgodne z zasadami Google.

Google w oświadczeniu dla The Verge powiedział, że ma zasady dotyczące zakupów w aplikacji, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Sklepu Play dla użytkowników. W rzeczywistości oświadczenie jest bardzo podobne do oświadczenia Apple.

Otwarty ekosystem Androida umożliwia programistom dystrybucję aplikacji w wielu sklepach z aplikacjami. Dla twórców gier, którzy decydują się na korzystanie ze Sklepu Play, mamy spójne zasady, które są uczciwe dla programistów i zapewniają bezpieczeństwo sklepu dla użytkowników. Chociaż Fortnite jest nadal dostępny na Androida, nie możemy go już udostępniać w Play, ponieważ narusza nasze zasady. Cieszymy się jednak z możliwości kontynuowania naszych rozmów z Epic i przywrócenia Fortnite z powrotem do Google Play.

Według The Verge, Google wyjaśnił, że nie ma problemu z dystrybucją gry na urządzeniach z Androidem przez Epic za pośrednictwem innych kanałów, ale aby aplikacja była dostępna za jego pośrednictwem, należy przestrzegać zasad Sklepu Play.

Mimo że aplikacja została usunięta ze Sklepu Play, nadal można jej używać na Androidzie. Fortnite można pobrać za pośrednictwem aplikacji Epic Games lub sklepu Samsung Galaxy Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx