sobota, 25 czerwca

Samsung zaprezentował dziś swój najnowszy smartfon Galaxy A8s. Jest to pierwszy smartfon Samsunga z wyświetlaczem Infinity-O, który jest prawie od krawędzi do krawędzi na całej powierzchni poza niewielkim otworem dla przedniej kamery.

Jest to także pierwszy smartfon Samsunga bez gniazda słuchawkowego, ku rozrywce użytkowników iPhone’a, ponieważ Samsung kpił z Apple przez ponad dwa lata z powodu decyzji o usunięciu gniazda słuchawkowego z iPhone’a 7 w 2016 roku. Trend ten zachowały również obecne iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR.

Podczas gdy w 2016 roku na scenie prezentowano nowego Galaxy Note 7, Justin Denison, dyrektor wykonawczy Samsunga, zwrócił uwagę, że urządzenie wyposażone jest w gniazdo słuchawkowe. „Chcecie wiedzieć, co jeszcze posiada?” zapytał wtedy. „Powiem tylko, jack audio” odpowiedział, uśmiechając się, gdy publiczność się śmiała.

Na początku tego roku Samsung kpił z braku gniazda słuchawkowego iPhone’a X w jednej z reklam „Ingenius” promujących Galaxy S9.

https://www.youtube.com/watch?v=-O_MjXbX3VA

W reklamie klient w sklepie Apple pytał, czy może użyć swoich przewodowych słuchawek z iPhonem X, a pracownik informuje go, że będzie potrzebował przejściówki. Klient następnie pyta o ładowanie w tym samym czasie, a pracownik mówi, że będzie potrzebował innej przejściówki. „Więc dwóch przejściówek” – mówi klient.

Aby korzystać ze słuchawek przewodowych za pomocą Galaxy A8s użytkownicy muszą używać przejściówki USB-C do gniazda jack 3,5 mm.

Chociaż plotki mówią, że nadchodzący Samsung Galaxy S10 będzie nadal wyposażony w gniazdo słuchawkowe, to może to być to ostatni flagowy aparat tej firmy, który go posiada. W październiku koreańska strona internetowa ETNews powiedziała, że Samsung rozważa usunięcie gniazda słuchawkowego z Galaxy Note 10 w 2019 roku i Galaxy S11 w 2020 roku.

Samsung nie jest pierwszym gigantem technologicznym, który kpił z decyzji Apple o usunięciu gniazda słuchawkowego, tylko po to, aby potem zrobić to samo. Google naśmiewał się z braku gniazda słuchawkowego iPhone’a 7 podczas odsłonięcia smartfona Pixel w 2016 roku, a wkrótce Pixel 2 pojawił się bez niego zaledwie rok później. Pytanie tylko po co to wszystko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx