środa, 29 czerwca

Smartfony to domena dwudziestego pierwszego wieku. Korzystamy z nich w każdej wolnej chwili, czytając treści w internecie i eksplorując różne sieci społecznościowe. Kiedyś telefony komórkowe służyły do komunikacji telefonicznej oraz do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Dziś są naszym „centrum dowodzenia”. Dzięki nim łączymy się z siecią i w jednej chwili jesteśmy na bieżąco z nowinkami z całego świata. Znana wszystkim firma Apple zaprezentowała swoje najnowsze modele smartfonów. Wprowadzili znaczące zmiany w systemie i designie, a także przedstawili dwie wersje cenowe Iphone’ów z serii X.

Iphone XR – różne kolory – te same odczucia

Nowe mobilne urządzenie w rodzinie Apple pojawiło się w październiku. Nie jest to jednak jedyny debiut w 2018 roku. We wrześniu firma przedstawiła także droższą wersję wśród smartfonów X – Iphone XS. O modelu XR mówią „tańszy brat” XS, ale czy gorszy? W naszym artykule znajdziesz kilka ciekawych informacji na temat dwóch nowych wersji Iphone’ów.

Z czego wynika niższa cena XR?

Iphone XR nawiązuje stylem i designem do modelu XS, jednak już z przodu widoczna jest różnica między modelami. Na szczycie wyświetlacza znajduje się duże wcięcia na system kamer TrueDepth, służący do rozpoznawania twarzy (Face ID). W modelu XS nie widać takiego wyraźnego odcięcia, więcej informacji na ten temat znajdziesz w sklepie Apple. Firma Apple chcąc obniżyć cenę za najnowszy model smartfona, pokusiła się o zastosowanie matrycy IPS LCD (Liquid Retina), dzięki czemu zminimalizowano ramki w telefonie, a telefon zyskał nowy – 6,1-calowy ekran. Taka konstrukcja telefonu i zastosowane rozwiązanie technologiczne, zapewniają równomierne podświetlenie ekranu i zagęszczenie pikseli na poziomie 326 PPI. Kolejną zmianą, a zarazem następnym kompromisem jest użycie innego materiału do budowy głównej ramy telefonu. W droższym modelu, rama telefonu zbudowana jest ze stali nierdzewnej, natomiast w tym przypadku użyto stopu aluminium, ale dzięki takiemu zabiegowi telefon jest znacznie lżejszy.

Fotografowanie nowym Iphone’m XR

Warto zaznaczyć, że osoby, które lubią fotografować, ucieszą się z pamięci do 256 GB. Taka pojemność daje duże możliwości – zarządzanie zdjęciami, robienie kopii, które można zostawiać bez obrobienia i takich, które można obrobić za pomocą programów z presetami fotograficznymi.

Jeżeli do tej pory nie miałeś możliwości fotografować aparatem lustrzanym z dobrym, jasnym obiektywem, dzięki, któremu stworzysz pożądaną głębię ostrości, to XR daje Ci taką możliwość. Pojedynczy aparat fotograficzny, umieszczony z tyłu telefonu został wyposażony w nową – 12-pikselową matrycę z doskonałą optyką – f/1,8 i stabilizacją obrazu. Dzięki tym parametrom, fotografując najlepszą przyjaciółkę na tle kolorowych budynków w Barcelonie, stworzysz niepowtarzalny klimat na zdjęciu. Twoje zdjęcie będzie ukazywało pierwszy plan – ostrą i wyraźną twarz modelki i drugi plan, który przy tym jest mniej ostry i daje wrażenie głębi.

Iphone XS – nowoczesna forma i oprogramowanie w jednym

Jeżeli szukasz obrazów wyświetlanych w najlepszej jakości, znajdziesz je w wyświetlaczu OLED Iphone’a XS. Ten model pokazuje wszystkie obrazy w jakości HDR. Kolory i kształty są wyraźne i ostre niczym brzytwa. Docenisz też dwa podstawowe kolory – czarny i biały, które w tym wyświetlaczu są w odpowiednim nasyceniu i kontraście.

Nowa obudowa, czyli sztuka ukryta w materiałach

Nie jest nowością, że kolejne „dziecko” firmy Apple zbudowane jest całe ze szkła. Jednak w tym modelu dodatkowo wzmocniono szkło na poziomie wypalania, tak żeby konstrukcja była jeszcze trwalsza. Obręcze telefonu powstały w wyniku mechanicznej obróbki stali nierdzewnej. Stop stali został zaprojektowany i wyważony przez firmę Apple, dzięki temu jest jedyny w swoim rodzaju.

Po co mi ładowarka?

Szklany tył telefonu Iphone’a XS daje możliwość ładowania bezprzewodowego. Jednak ładowanie bezprzewodowe możliwe jest po dokupieniu odpowiedniej ładowarki Qi, która sprzedawana jest oddzielnie. Nie ma jednak przeciwskazań do korzystania ze standardowej ładowarki, dołączanej do zestawu.

Face ID – znajdź swoją twarz

Wprowadzenie na rynek starszego modelu X zapoczątkowało większe bezpieczeństwo dla użytkowników. Sczytywanie twarzy za pomocą Face ID, które umożliwia odblokowywanie telefonu, pozwoliło na wprowadzenie najwyższego poziomu zabezpieczeń w smartfonach. W modelu XS zrobiono rewitalizację w systemie zabezpieczeń i odblokowanie telefonu działa jeszcze szybciej niż wcześniej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx