czwartek, 25 kwietnia

Choć Apple wciąż nie wypuścił jeszcze iPhone’a ze składanym wyświetlaczem, Samsung już trzeci rok z rzędu zaprezentuje nową serię składanych telefonów podczas konferencji Unpacked, która odbędzie się 10 sierpnia.

Tymczasem prezes Samsunga, TM Roh, uważa, że obserwujemy już powszechne zainteresowanie składanymi smartfonami, a konsumenci coraz częściej przechodzą na te urządzenia.

W poście na blogu zatytułowanym „The Mainstream Moment for Foldable Smartphones is Here” Roh mówi, że w 2021 roku sprzedano na całym świecie prawie 10 milionów składanych smartfonów, co jest liczbą o 300 procent wyższą niż w poprzednim roku. „Przewiduję, że ten szybki wzrost będzie się utrzymywał” – mówi Roh. „Docieramy do momentu, w którym te składane urządzenia stają się powszechne i stają się coraz większym oczekiwaniem na całym rynku smartfonów”.

Jak zauważa The Verge, dane Samsunga mogą być nieco zawyżone: analityk ds. wyświetlaczy Ross Young uważa, że w zeszłym roku sprzedano 7,9 miliona telefonów ze składanym ekranem, podczas gdy IDC uważa, że rzeczywista liczba wynosi około 7,1 miliona. Tak czy inaczej, porównując to z 272 milionami smartfonów, które sam Samsung sprzedał w 2021 roku, liczba podawana przez Roha nie brzmi tak imponująco.

Niemniej jednak, zainteresowanie telefonami ze składanym ekranem niewątpliwie rośnie, a Samsung ma tu wyraźny udział. Według Younga, marka Samsung zebrała 87,8 procent udziału w rynku wszystkich składanych telefonów dostarczonych w 2021 roku, podczas gdy Huawei stanowił tylko 9,3 procent dostaw, a Xiaomi, Royole i Oppo zgarnęły resztę udziału.

Według IDC, szacuje się, że całkowita liczba sprzedanych składanych smartfonów osiągnie w 2025 roku około 27,6 miliona sztuk, co sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne wydaje się, że wejście Apple na rynek składanych produktów jest tylko kwestią czasu. Wiadomo, że Apple od kilku lat pracuje nad technologią składanych wyświetlaczy, zgłaszając wiele patentów dotyczących tej technologii. Analityk Ming-Chi Kuo poinformował w kwietniu, że Apple aktywnie testuje składany wyświetlacz, chociaż uważa, że ​​pierwszym składanym urządzeniem Apple może być hybrydowy iPhone i iPad, lub po prostu składany iPad.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx