niedziela, 3 marca

Jak wynika z raportu The Elec, Apple współpracuje z LG nad opracowaniem składanego panelu wyświetlacza OLED z ultracienką szklaną powłoką dla przyszłych modeli iPada i MacBooka.

Raport wyjaśnia, że LG Display dostarczy w tym roku 17-calowe składane panele OLED 4K dla HP, przeznaczone do składanego notebooka z 11-calowym wyświetlaczem po zamknięciu. LG Display ma coraz większe doświadczenie w składanych wyświetlaczach OLED, dostarczając 13,3-calowy panel wyświetlacza dla Lenovo ThinkPad X1 Fold.

Elec twierdzi, że oprócz składanego panelu notebooka OLED dla HP, Apple współpracuje z LG Display „w celu opracowania kolejnego składanego panelu OLED”. Ten panel będzie rzekomo używał ultracienkiej osłony zamiast poliimidu, którego używa obecnie większość innych składanych wyświetlaczy.

Raport jest drugim niezawodnym znakiem z łańcucha dostaw Apple, że opracowywane są duże składane urządzenia, ponieważ twierdzenie The Elec wydaje się być zgodne z niedawnym raportem analityka wyświetlaczy Rossa Younga, który powiedział, że Apple bada składane notebooki z wyświetlaczami na całym ekranie około 20 cali.

Young powiedział, że nowe urządzenia mogą stworzyć zupełnie nową kategorię produktów dla Apple i stworzyć produkt podwójnego zastosowania, potencjalnie zdolny do pracy jako notebook z pełnowymiarową klawiaturą ekranową po złożeniu i jako monitor po rozłożeniu i użyciu zewnętrznej klawiatury. Urządzenia mają rozdzielczość 4K lub wyższą w rozmiarze, nad którym wciąż Apple pracuje, dodał Young.

Chociaż Young opisał urządzenie jako „składany notebook”, wydawało się wtedy prawdopodobne, że urządzenie z wszystkimi ekranami może być w rzeczywistości składanym iPadem Pro, a dzisiejszy raport The Elec wyjaśnia, że panel wyświetlacza jest odpowiedni zarówno dla tabletu jak i notebooka.

Według Younga, czas premiery składanego notebooka Apple będzie „prawdopodobnie późniejszy” niż 2025, a 2026 lub 2027 są rozsądnymi ramami czasowymi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx