poniedziałek, 6 lutego

 
 

Wczoraj późnym wieczorem Samsung zaprezentował swoje najnowsze flagowe smartfony z rodziny Galaxy Note, które będą konkurować z tegorocznymi iPhone’ami Apple. Galaxy Note 10, po raz pierwszy jest dostępny w dwóch rozmiarach: 6,3 cala (Galaxy Note 10) i 6,8 cala (Galaxy Note 10+).

Oba smartfony mają wyświetlacz AMOLED Cinematic Infinity Display (o rozdzielczości 2280 x 1080 dla Note 10 i 3040 x 1440 dla Note 10+), a Galaxy Note 10+ ma największy jak dotąd wyświetlacz w urządzeniu Note. Wyświetlacze Cinematic Infinity są prawie pozbawione ramki, z niewielkim wycięciem na przedni aparat. Posiadają również ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych do uwierzytelniania biometrycznego, a także rozpoznawanie twarzy Samsunga i zgodnie z przewidywaniami brak gniazda słuchawkowego.

Funkcja Samsung DeX, która ułatwia użytkownikom Samsunga przełączanie się między telefonem a komputerem PC lub Mac, umożliwia teraz przeciąganie i upuszczanie plików między urządzeniami po podłączeniu przez USB. Z aplikacji mobilnych można korzystać za pomocą myszy i klawiatury za pośrednictwem DeX, a Galaxy Note 10 ma również funkcję połączenia jednym kliknięciem z komputerem z systemem Windows 10.

Galaxy Note 10 zawiera rysik nowej technologii S Pen, który został całkowicie przeprojektowany i usprawniony. Nowa funkcja zamiany pisma odręcznego w tekst umożliwia użytkownikom pisanie notatek, które można przekonwertować na tekst cyfrowy w aplikacji Samsung Notes, a zawarta w nim funkcja Air pozwala na dostosowywanie sterowania za pomocą gestów za pomocą rysika S Pen.

Samsung dodał do Note 10 aparat z potrójnym obiektywem i poczwórny aparat do Note 10+. Note 10 wyposażony jest w 16-megapikselowy aparat ultraszerokokątny, 12-megapikselowy aparat szerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw. Note 10+ ma te same obiektywy, ale dodaje także nową kamerę DepthVision.

W Galaxy Note 10 dostępne są nowe funkcje zdjęć i wideo, w tym opcja Live Focus Video, która dodaje korekcję głębi ostrości do filmów oraz mikrofon Zoom-In do wzmacniania dźwięku. Ulepszony tryb stabilizacji obrazu lepiej stabilizuje materiał, aby ograniczyć drżenie.

Funkcja Screen Recorder rejestruje to, co jest na ekranie dla graczy, a funkcja obraz w obrazie pozwala dodawać reakcje. Tryb nocny, który rozjaśnia ciemne zdjęcia, działa teraz z 10-megapikselowym przednim aparatem.

Funkcja AR Doodle umożliwia użytkownikom Note 10 dostosowywanie zdjęć za pomocą dynamicznych rysunków, efektów i animacji, a nowy skaner 3D (Note 10+) może wykonać skan obiektu i przekształcić go w ruchomy rendering 3D.

Smartfony są wyposażone w 7-nanometrowe 64-bitowe ośmiordzeniowe procesory, przy czym Note 10 oferuje 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Note 10+ ma 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wewnętrznej. Samsung twierdzi, że urządzenia Note 10 są wyposażone w „najcieńszy na świecie system chłodzenia komory parowej” dla lepszej wydajności w grach.

Telefon Galaxy Note 10 posiada baterię 3500 mAh, a Galaxy Note 10+ baterię 4300 mAh.

Inne funkcje obejmują super szybkie ładowanie przewodowe 45 W w Note 10+, Wireless PowerShare do dzielenia się ładowaniem innych bezprzewodowych urządzeń opartych na Qi za pomocą Galaxy Note 10 oraz opcje 5G dla dużych prędkości. Galaxy Note 10+ jest dostępny w wersji 5G dla tych, którzy chcą prędkości 5G, a modele LTE oferują prędkości pobierania do 2 Gb/s oraz prędkości wysyłania 150 Mb/s.

Samsung oferuje Galaxy Note 10 i Note 10+ w kilku kolorach Aura Glow, Aura White i Aura Black. Cena Galaxy Note 10 zaczyna się od 4 149 złotych, a cena Galaxy Note 10+ zaczyna się od 4 799 złotych. Samsung rozpocznie sprzedaż telefonów od 23 sierpnia, a przedpremierowe zamówienia dostępne są od dziś.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx