czwartek, 18 lipca

iPhone 6 vs Galaxy S5

Po licznej liczbie plotek krążących wokół rzekomego zwiększenia rozmiaru ekranu iPhone’a 6, pojawiło się coraz więcej renderingów obrazujących jak taki telefon mógłby wyglądać i jak byłby duży w porównaniu do obecnego iPhone’a 5S. Teraz zdecydowano się pójść o krok dalej i porównać 4.7-calowego iPhone’a 6 do jego konkurencji z systemem Android.

Jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, co najmniej jeden model iPhone’a 6 będzie posiadał ekran w proporcjach 16:9 o rozmiarze 4.7-cala. Kiedy myślimy realnie o iPhone’ie 6 to teoretycznie powinien on mieć przycisk Home z czujnikiem Touch ID tej samej wielkości jak w iPhone’ie 5S. Również górny i dolny panel teoretycznie powinien mieć taką samą wysokość dla zachowania symetrii. Panele boczne mają być mniejsze niż w iPhone’ie 5S, ale na pewno się pojawią.

c4zTD3m-800x474

Pierwsze porównanie pokazuje teoretycznego iPhone’a 6 obok Motoroli Moto X i LG G2 Mini, dwóch 4,7-calowych telefonów z systemem Android, które okazują się w rzeczywistości mniejsze pomimo tego samego rozmiaru ekranu. Jest to w dużej mierze spowodowane zaokrąglonym czujnikiem dotykowym Touch ID na dole i potrzebą górnego i dolnego panelu, które mają być symetryczne ze względu na filozofie projektowania firmy Apple.

KV9AayF-800x474

W porównaniu do 5-calowego Nexusa 5 i 5,2-calowego LG G2 stowerdzamy, że iPhone 6 może być tak samo wysoki lub minimalnie mniejszy od telefonów z fizycznie większym ekranem.

I wreszcie, w porównaniu do tegorocznego flagowego 5-calowego HTC One (M8) i Samsunga Galaxy S5 widzimy, że urządzenia z systemem Android są większe w każdym calu.

SYGjdwt-800x474-1

Podsumowując, iPhone’owi 6 może być trudno przekonać do siebie samą wielkością ekranu w porównaniu do konkurencji z Androidem. Jednak iPhone 6 może być o wiele cieńszy i to ma być jego atutem, co często podkreślane jest w wielu wyciekach i plotkach.

Apple ma podobno wypuścić dwa iPhone’y w większych rozmiarach na jesieni tego roku. Prawdopodobne rozmiary to 4,7-cala i 5,5-cala, chociaż wersja 4,7-calowa jest oczekiwana jako pierwsza wobec rzekomych trudności Apple ze znalezieniem wystarczająco cienkiej baterii, którą można by zmieścić w modelu 5,5-calowym. Niedawno zaprezentowany slajd Apple ujawnił, że firma zbadała iż konsumenci oczekują telefonów z większym ekranem, które Apple może im teraz zaoferować.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx