środa, 17 kwietnia

Apple wypuścił dziś reklamę zatytułowaną „The Rescue”, która demonstruje nową funkcję połączeń satelitarnych SOS w telefonie iPhone 14. Film został po raz pierwszy pokazany podczas wrześniowej konferencji poświęconej przede wszystkim prezentacji iPhone’a 14.

Film pokazuje ratowników wchodzących na pokład helikoptera i lecących w kierunku pary na szczycie góry po tym, jak skontaktowali się ze służbami ratunkowymi za pomocą funkcji połączeń alarmowych SOS przez satelitę, która została uruchomiona dzisiaj w USA i Kanadzie. Funkcja jest dostępna we wszystkich czterech modelach iPhone’a 14 z systemem iOS 16.1 lub nowszym.

Połączenia satelitarne SOS umożliwiają modelom iPhone’a 14 bezpośrednie połączenie z satelitą, umożliwiając użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych do służb ratunkowych poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi. Apple twierdzi, że wysłanie wiadomości tekstowej przez satelitę może zająć 15 sekund w „idealnych warunkach z bezpośrednim widokiem nieba i horyzontu”, ale liście lub inne przeszkody mogą spowodować opóźnienia lub całkowity brak połączenia.

Apple poinformował, że funkcja zostanie rozszerzona na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię w grudniu, ale nie podał konkretnej daty premiery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx