poniedziałek, 15 kwietnia

Na początku tego miesiąca Apple poinformował o dłuższym czasie oczekiwania na modele iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro‌ Max z powodu zmniejszonej przepustowości łańcucha dostaw. Teraz wydaje się, że opóźnienia jeszcze się zwiększyły.

W sklepie internetowym Apple szacowany czas wysyłki urządzeń oscyluje obecnie w okolicach sześciu tygodni, a dostawy wszystkich modeli iPhone’a 14 Pro są teraz dostępne dopiero na 23 grudnia, co sprawia, że jeśli chcecie otrzymać go przed Świętami Bożego Narodzenia to ostatni dzwonek na jego zakup.

Opóźnienia potwierdzają oczekiwania analityków, że modele iPhone’a 14 Pro nie osiągną wcześniejszych szacunków dostaw na ten rok, po zamknięciu głównej fabryki Foxconn w Chinach, gdzie montowane są urządzenia.

Oczekuje się, że Foxconn dostarczy 79 milionów sztuk urządzeń w bieżącym kwartale, w porównaniu z poprzednimi szacunkami 85 milionów telefonów, ze względu na surowe lockdowny COVID-19 nałożone na fabrykę w Zhengzhou w ostatnich tygodniach.

„Czas oczekiwania na 14 Pro/Pro Max wydłużył się ostatnio do czterech-pięciu tygodni w porównaniu do dwóch-czterech tygodni miesiąc temu, co sugeruje, że popyt pozostaje wciąż spory, nawet przy luce podażowej” – napisali analitycy w notatce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx