wtorek, 23 kwietnia

Chiński producent smartfonów Realme poprosił swoich „wiernych fanów” o pomysły, jak skopiować Dynamic Island firmy Apple z iPhone’a 14 Pro i ‌iPhone’a 14 Pro‌ Max.

W wyzwaniu Realme możemy wyczytać: „interfejs użytkownika wokół otworu kamery może zmieniać się w różne kształty i rozmiary, aby wyświetlać przychodzące połączenia telefoniczne, alerty, powiadomienia i nie tylko”, dokładnie tak jak w przypadku Dynamic Island firmy Apple. Firma uważa ten pomysł za „dość atrakcyjny” i postanowiła zwrócić się do swoich „lojalnych fanów o pomysły i sugestie, jak taką funkcję oprogramowania można wdrożyć na urządzeniach realme”. Fani są proszeni o przesyłanie zdjęć, filmów i ilustracji pokazujących, jak firma realme może wdrożyć na swoich urządzeniach „swoją” wersję Dynamic Island.

Na obrazku dołączonym do wyzwania, Realme przedstawia otwór z żółtą poświatą i napisem „Jaka jest twoja wymarzona wyspa?” Realme twierdzi, że jego programiści interfejsu użytkownika wykorzystają pomysł zwycięzcy i „rozważą go pod kątem ewentualnej implementacji w przyszłości”.

Od czasu ogłoszenia na początku tego miesiąca, Dynamic Island w iPhonie 14 Pro otrzymał pozytywne recenzje od użytkowników i recenzentów, a niektórzy nazywają go „jednym z najlepszych projektów Apple od lat”. Dynamic Island wykorzystuje obszar w kształcie pigułki u góry ekranu, aby prezentować użytkownikom istotne i kontekstowe informacje, takie jak czynności w tle, Teraz odtwarzane i inne. W ciągu kilku dni od konferencji Apple, programiści Androida rozpoczęli już próby odtworzenia Dynamic Island na urządzeniach z Androidem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx