sobota, 2 marca

W iOS 16 Apple wprowadził nową opcję haptycznej informacji zwrotnej dla domyślnej klawiatury. Po jej włączeniu iPhone wibruje po każdym naciśnięciu klawisza podczas pisania, zapewniając fizyczne potwierdzenie naciśnięcia klawisza. Ta funkcja jest przydatnym dodatkiem do iPhone’a, ale należy pamiętać, że może potencjalnie wpłynąć na żywotność baterii.

„Włączenie haptyki klawiatury może wpłynąć na czas pracy baterii iPhone’a.” – mówi Apple w opublikowanym dzisiaj dokumencie pomocy. Apple nie podaje żadnych dodatkowych szczegółów, więc nie jest jasne, ile baterii zużywa ta funkcja. Pamiętajcie, że tryb niskiego zużycia energii nie wyłącza dotykowej informacji zwrotnej, więc jedyną opcją dla użytkowników, którzy obawiają się potencjalnego wpływu na żywotność baterii, jest wyłączenie tej funkcji.

Każda funkcja oprogramowania na iPhonie oczywiście zużywa baterię, ale Apple uważał, że warto wyraźnie wspomnieć o haptycznej informacji zwrotnej.

Aby włączyć haptyczne sprzężenie zwrotne klawiatury należy wejść w aplikację Ustawienia, wybrać Dźwięki i haptyka → czucie klawiatury i włączyć funkcję Haptyka. Ten sam przełącznik może być użyty do wyłączenia funkcji w dowolnym momencie. Ta funkcja jest dostępna na iPhonie 8 i nowszych z systemem iOS 16 lub nowszym i wykorzystuje silnik Taptic wewnątrz iPhonów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx