czwartek, 23 maja

Qualcomm zaprezentował swój najnowszy standard szybkiego ładowania, Quick Charge 5, który jak twierdzi może naładować smartfon od 0 do 50 procent w pięć minut lub do pełnego w 15 minut.

Według Qualcomm, Quick Charge 5 to najszybsze na świecie komercyjne rozwiązanie do ładowania, obsługujące ponad 100 W adaptery do ładowania smartfonów.

Oprócz oferowania znacznie szybszego ładowania, Quick Charge 5 jest nawet o 70 procent bardziej wydajny i do 10 stopni Celsjusza chłodniejszy w porównaniu do Quick Charge 4 i 4+. Qualcomm twierdzi, że obejmuje 12 oddzielnych zabezpieczeń napięcia, prądu i temperatury.

Quick Charge to funkcja wbudowana w wiele telefonów z systemem Android, a nie funkcja, z której korzysta Apple. Qualcomm debiutuje nowymi układami scalonymi do zarządzania energią, które producenci smartfonów z systemem Android będą mogli zastosować w swoich urządzeniach.

iPhone’y mają funkcję szybkiego ładowania, ale ładują iPhone’a do 50 procent w pół godziny. Nie jest jasne, czy Apple ostatecznie wypuści ulepszoną funkcję szybkiego ładowania, ale w tym momencie nie ma plotek sugerujących, że zobaczymy coś innego w modelach ‌tegorocznych iPhone’ach.

Apple może wprowadzić ulepszone ładowanie w przyszłych modelach iPhone’a, ale firma wydaje się być bardziej konserwatywna, jeśli chodzi o specyfikacje w zakresie szybkiego ładowania, mocy cieplnej i długoterminowej żywotności baterii.

Qualcomm twierdzi, że pierwsze smartfony z technologią Quick Charge 5 pojawią się w trzecim kwartale 2020 roku. Quick Charge 5 jest obsługiwany przez Qualcomm Snapdragon 865, 865 Plus i przyszłe zaawansowane platformy mobilne Snapdragon.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx