sobota, 15 czerwca

Wszystko wskazuje na to, że macOS Catalina 10.15.6 wprowadził błąd, który powoduje awarie systemu, zwłaszcza podczas korzystania z oprogramowania do wirtualizacji, takiego jak VirtualBox lub VMware.

Użytkownicy oprogramowania do wirtualizacji zgłaszają, że macOS 10.15.6 często zawiesza się podczas uruchamiania maszyn wirtualnych.

Regresja komponentu App Sandbox systemu macOS 10.15.6 ma podobno wpływ na awarie systemu macOS. Celem aplikacji Sandbox jest zapewnienie ochrony zasobów systemowych i ograniczenie dostępu aplikacji do zasobów, takich jak pamięć.

Inżynierowie VMware zdiagnozowali dziś problem i złożyli w Apple „kompleksowy” raport, w tym minimalny przypadek powielania, który powinien pozwolić im łatwo zidentyfikować i rozwiązać problem. Inżynierowie ostrzegają, że ​​„nie wygląda to dobrze” na przyszłość i prawdopodobnie Apple zajmie się rozwiązaniem problemu z aktualizacją oprogramowania do systemu macOS. Nie jest jasne, czy ten problem występuje w deweloperskich i publicznych wersjach beta systemu macOS Big Sur.

Obejście sugerowane przez wielu użytkowników i inżynierów VMware polega na powstrzymaniu się od instalowania systemu macOS 10.15.6 lub wyłączaniu maszyn wirtualnych, gdy nie są używane i ponownym uruchamianiu hosta tak często, jak to możliwe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Problem pojawia się gdy pracujemy na monitorze zewnętrznym podłączonym do Maca , i używamy np maszyny wirtualnej i systemu Mac . Laptop zaczyna się przegrzewać o doprowadza się do stanu zawieszenia …

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx