czwartek, 18 lipca

Plotki głoszą, że Apple pracuje nad własnym układem 5G dla przyszłych iPhone’ów, jednak przewiduje się, że to Qualcomm pozostanie dostawcą modemów dla wszystkich modeli iPhone’a 15 i iPhone’a 16, co sugeruje, że chip Apple nie zadebiutuje przynajmniej do 2025 roku.

W piątek analityk Haitong International Securities, Jeff Pu, powiedział, że spodziewa się, że modele iPhone’a wydane w 2024 roku będą korzystać z niezapowiedzianego jeszcze modemu Snapdragon X75 firmy Qualcomm. Podobnie jak Snapdragon X70, X75 ma być produkowany w oparciu o proces 4 nm TSMC, co przyczyni się do poprawy wydajności energetycznej.

W czerwcu analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo, poinformował, że Qualcomm pozostanie wyłącznym dostawcą modemów 5G dla nowych modeli iPhone’a w 2023 roku, biorąc pod uwagę, że Apple nie udało się dokończyć opracowania własnego chipa zastępczego. Kuo powiedział wtedy, że wierzy, że Apple będzie nadal rozwijać swój własny układ 5G, ale nie podał ram czasowych, kiedy taki chip będzie gotowy do zastosowania w iPhone’ach.

Oczekuje się, że wszystkie cztery modele iPhone’a 15 będą wyposażone w najnowszy modem Snapdragon X70 firmy Qualcomm, ogłoszony w lutym. Podobnie jak modem Snapdragon X65 w modelach iPhone 14, X70 teoretycznie obsługuje prędkości pobierania do 10 Gb/s, z nowo dodanymi funkcjami sztucznej inteligencji dla wyższych średnich prędkości, lepszego zasięgu, lepszej jakości sygnału, mniejszych opóźnień i do 60% lepszej wydajności energetycznej .

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx