niedziela, 10 grudnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga, wszystkie trzy modele AirPods i akcesoria do komputerów Mac, takie jak Magic Keyboard i Magic Trackpad, przejdą prawdopodobnie na USB-C do 2024 roku.

Na początku tego tygodnia Parlament Europejski zatwierdził nową dyrektywę, aby zmusić producentów do oferowania USB-C jako wspólnego portu ładowania dla szerokiej gamy urządzeń elektronicznych w Europie do końca 2024 roku. W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman informuje, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia zmian w swoich urządzeniach, aby spełnić te nowe wymagania prawne.

Gurman wierzy, że Apple zmieści się w datę wejścia w życie przepisów pod koniec 2024 roku z większością swoich produktów. Twierdzi, że iPhone 15 wyposażony w port USB-C pojawi się jesienią 2023 roku, wyprzedzając dyrektywę UE o rok. Podstawowy iPad, jedyny iPad, który nadal ma złącze Lightning, powinien przejść na USB-C do końca tego roku.

Gurman spekulował, że jeśli Apple wypuści nowy model iPhone’a SE w marcu 2024 roku z portem Lightning zamiast USB-C, będzie on zgodny z prawem UE, ponieważ pojawi się przed końcem roku – ale każdy nowy iPhone SE model wydany w 2025 lub 2026 roku musiałby być już wyposażony w USB-C.

Gurman zauważa, że wszystkie modele AirPods, a także Magic Mouse, Magic Keyboard i Magic Trackpad będą musiały przejść zmianę, gdy pojawią się ich nowe wersje. Przewiduje on kilka poważnych aktualizacji komputerów Mac w przyszłym roku, w tym nowego iMaca i Maca Pro i powiedział, że „można prawdopodobnie założyć, że ten ruch zbiega się z aktualizacjami akcesoriów”.

Pomimo przejścia na USB-C w całej rodzinie produktów Apple, Gurman powiedział, że jego zdaniem era USB-C będzie znacznie krótsza niż era 30-pinowego złącza iPoda lub Lightning, „przynajmniej w przypadku urządzeń mobilnych Apple”. Gurman nadal wierzy, że „przyszłość Apple jest bezprzewodowa i że jakaś wersja porzuconego projektu AirPower z 2017 roku nadal w końcu się spełni”.

Gurman dodał również, że „w pewnym momencie w ciągu najbliższych kilku lat” Apple prawdopodobnie zacznie całkowicie przechodzić na ładowanie indukcyjne w iPhonie i iPadzie, co w dużej mierze zwolni urządzenia z prawa UE nakazującego korzystanie z portu USB-C.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx