niedziela, 21 lipca

Apple zadebiutuje podobno własnymi, specjalnie zaprojektowanymi modemami 5G w modelach iPhone’a w 2023 roku, a komponent nie zostanie zintegrowany z chipem serii A urządzenia, donosi DigiTimes.

W opublikowanym dzisiaj płatnym raporcie źródła rozmawiające z DigiTimes powiedziały, że 2022 będzie ostatnim rokiem, w którym Qualcomm dostarczy wszystkie modemy do iPhone’a. Następnie oczekuje się, że iPhone’y zaczną być wyposażone w chipy modemu pasma podstawowego 5G zaprojektowane przez samego Apple.

Mówi się, że modem 5G, który firma Apple opracowuje dla swoich modeli iPhone’a w 2023 roku jest oddzielony od chipa z serii A, wstępnie nazywanego „A17”. Stoi to w przeciwieństwie do początkowych urządzeń z Androidem, które chcą być wyposażone w niestandardowe modemy, które podobno mają integrować zarówno procesor komórkowy (CP), jak i procesor aplikacji (AP) bezpośrednio z systemem System on Chip (SoC).

Uważa się, że TSMC, tajwańska firma, która obecnie dostarcza wszystkie niestandardowe układy Silicon SoC firmy Apple, przygotowuje się do dostarczenia Apple specjalnie zaprojektowanego modemu pasma podstawowego 5G.

Podczas dnia dla inwestorów na początku tego tygodnia Qualcomm powiedział, że spodziewa się dostarczyć tylko 20 procent chipów modemowych Apple w 2023 roku, co sugeruje, że Apple będzie sam dostarczać do 80 procent chipów modemowych 5G wymaganych dla iPhone’ów od 2023 roku.

Można wnioskować, że pozostałe 20 procent chipów dostarczonych przez Qualcomm będzie przeznaczonych dla starszych lub podstawowych urządzeń w ofercie iPhone’ów 2023. Z drugiej strony, pozostałe 20 procent mogłoby również obejmować urządzenia stworzone dla regionów, w których modem Apple 5G nie jest obsługiwany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx