poniedziałek, 27 marca

Według Rolfe Winklera z The Wall Street Journal, Apple planuje wprowadzić do iPhone’a i Apple Watch nową funkcję, która umożliwiłaby urządzeniom wykrywanie, czy uczestniczysz w wypadku samochodowym i automatycznie wybierała numer alarmowy do służb ratunkowych.

Apple planuje wprowadzić funkcję „wykrywania wypadku” w 2022 roku, twierdzi raport, powołując się na dokumenty firmy i osoby zaznajomione z tematem.

Funkcja ma wykorzystywać czujniki iPhone’a i Apple Watch, takie jak akcelerometr, do „wykrywania wypadków samochodowych w miarę ich występowania”, częściowo poprzez pomiar nagłego wzrostu siły grawitacji, bardziej znanej jako siła g, podczas uderzenia.

Raport twierdzi, że Apple testował tę funkcję w zeszłym roku, zbierając dane udostępnione anonimowo przez użytkowników iPhone’a i Apple Watch, a urządzenia najwyraźniej wykryły już ponad 10 milionów podejrzanych uderzeń pojazdów. Podobnie jak w przypadku każdej testowanej funkcji, raport ostrzega, że Apple może nie zdecydować się na jej wprowadzenie.

Funkcja brzmi nieco podobnie do istniejącej już funkcji wykrywania upadku w Apple Watch Series 4 i nowszych, która może wykryć, czy użytkownik doświadczył silnego upadku i automatycznie wezwać służby ratunkowe, chyba że osoba wskaże, że wszystko jest w porządku.

Google oferuje już funkcję wykrywania wypadków samochodowych w niektórych najnowszych modelach smartfonów Pixel.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx