wtorek, 27 lutego

Według znanego z Twittera konta Dylandkt, które regularnie dostarcza sprawdzone plotki o Apple, większy iMac nowej generacji, nad którym trwają prace, może nazwać się ‌iMac‌ Pro. Urządzenie będzie wyposażone w te same chipy M1 Pro i M1 Max, które firma Apple wprowadziła w modelach MacBook Pro, ale mogą istnieć ich „dodatkowe konfiguracje”.

Mówi się, że Apple użyje nazewnictwa „Pro”, aby odróżnić nadchodzący komputer iMac od 24-calowego iMaca, który został wydany na początku tego roku. Ponieważ będzie on używał chipów M1 Pro i Max, Apple uważa je za urządzenie „Pro” i nazywa je wewnętrznie „iMac Pro” twierdzi Dylandkt.

Większy „iMac Pro” będzie wyposażony w 27-calowy wyświetlacz mini-LED z technologią ProMotion, chociaż niektóre wcześniejsze plotki wskazywały, że nowa generacja może mieć większy wyświetlacz. W przeciwieństwie do 24-calowego ‌iMaca‌, „iMac‌ Pro” będzie miał ciemne ramki, a ich rozmiar może być jeszcze cieńszy.

Wygląd komputera może być podobny do modelu 24-calowego iMaca i monitora Pro Display XDR, a Apple najwyraźniej testuje Face ID dla urządzenia, ale nie jest to jeszcze funkcja potwierdzona.

Podstawowy model większego iMaca będzie wyposażony w 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej, a wszystkie modele będą wyposażone w port HDMI, gniazdo kart SD i kilka portów USB-C/Thunderbolt, podobnie jak w MacBooku Pro. Mówi się również, że Apple dołączy port Ethernet do zasilacza.

Dylandkt twierdzi, że cena początkowa komputera „iMac Pro” będzie wynosić co najmniej 2000 dolarów czyli w Polsce około 10 tysięcy złotych i zostanie on wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2022 roku. Nadchodzący „iMac Pro” zastąpi obecne 27-calowe modele „iMac” z procesorami Intela.

Do tej pory niewiele słyszeliśmy o większym „iMacu” firmy Apple, ale Mark Gurman z Bloomberga potwierdził, że prace nad takim urządzeniem trwają. Apple podobno wstrzymał prace nad większym komputerem „iMac”, aby pracować nad modelem 24-calowym, ale teraz, gdy 24-calowy iMac jest dostępny, może spokojnie wznowić dalsze prace rozwojowe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx