poniedziałek, 22 kwietnia

Według The Wall Street Journal, Apple opracowuje AirPods z funkcjami zdrowotnymi, w tym monitorowaniem temperatury ciała i monitorowaniem postawy oraz możliwością pracy jako aparat słuchowy.

Według dokumentów opublikowanych przez The Wall Street Journal, Apple opracowuje prototypy AirPods z czujnikami temperatury do monitorowania temperatury ciała użytkownika z wnętrza ucha. W raporcie zauważono, że te douszne czujniki temperatury mogą współpracować z czujnikiem temperatury w Apple Watch Series 8.

Słuchawki AirPods skoncentrowane na zdrowiu mają również wykorzystywać czujniki ruchu do monitorowania postawy użytkownika i ostrzegania go, gdy się garbi, aby poprawić postawę.

Apple dodał w zeszłym tygodniu funkcję „Conversation Boost” dla AirPods Pro, która zwiększa głośność i wyrazistość słów ludzi stojących bezpośrednio przed użytkownikiem. Nie jest jasne, czy nowe funkcje aparatów słuchowych badane przez Apple są rozszerzeniem funkcji Conversation Boost, czy zupełnie inną funkcją specyficzną dla aparatów słuchowych. AirPods są już wyposażone w mikrofony, wzmacniacz i procesor, zapewniając podstawę dla funkcjonalności aparatów słuchowych.

AirPods mogą nie być odpowiednie jako aparaty słuchowe dla niektórych osób z ubytkiem słuchu, ponieważ nie mają one całodziennej żywotności baterii, ale raport zauważył, że rozszerzenie przepisów FDA na nową klasę aparatów słuchowych ukierunkowanych na łagodną lub umiarkowaną wadę słuchu, czego można się spodziewać w przyszłym roku, może utorować drogę Apple do wyraźnego wprowadzenia na rynek AirPods jako aparatów słuchowych.

O funkcjach zdrowotnych AirPods mówi się już od pewnego czasu i wspominało o nich nawet kierownictwo Apple. Podczas gdy poprzednie raporty spekulowały tylko na temat funkcji zdrowotnych, które teoretycznie mogą pojawić się w AirPods, raport The Wall Street Journal jest pierwszym wyjaśniającym konkretnie na czym mogły polegać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx