piątek, 1 marca

Apple udostępnił publicznym beta testerom czwartą wersję beta nadchodzących wersji iOS 15.1 i iPadOS 15.1 w celach testowych, tydzień po udostępnieniu trzeciej wersji beta i trzy tygodnie po publicznym udostępnieniu iOS 15 i iPadOS 15.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać iOS 15.1 i iPadOS 15.1 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil ze strony internetowej publicznej wersji beta.

Do iOS 15.1 powraca funkcja SharePlay, aby umożliwić Apple dalsze prace nad poprawkami błędów w celu przygotowania funkcji do oddania jej użytkownikom. SharePlay został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom dzwonienie do znajomych i rodziny, a następnie wspólne oglądać telewizję, oglądać filmy czy słuchać muzyki.

Dla użytkowników iPhone’a 13 Pro wersja beta systemu iOS 15.1 dodaje obsługę nagrywania wideo w trybie ProRes, który jest profesjonalnym formatem wideo wyższej jakości zajmującym jednak sporo miejsca. Z tego powodu nagrywanie ProRes jest ograniczone do 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p na urządzeniach z pamięcią 128 GB pamięci, ale urządzenia o większej pojemności mogą nagrywać w 4K. ProRes można włączyć w sekcji Aparat w aplikacji Ustawienia.

iOS 15.1 wprowadzi również nowy przełącznik Automatyczne Macro dla modeli iPhone 13 Pro, który pozwala użytkownikom wyłączyć funkcję, która powoduje, że aparat automatycznie przełącza się na obiektyw ultraszerokokątny w celu wykonania zdjęcia makro w bliskiej odległości od obiektu.

Czwarta wersja beta nie wprowadza żadnych widocznych nowości w stosunku do wersji poprzedniej zatem prawdopodobnie ulepsza tylko wszytko to, co zostało zainicjowane w wersji poprzedniej tym samym zbliżając się do oficjalnego wydania tej wersji iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx