środa, 19 czerwca

Jak informuje AtlasVPN, przeglądarka internetowa Safari od Apple ma teraz ponad miliard użytkowników, co czyni ją drugą przeglądarką, która osiągnęła ten kamień milowy.

Statystyki GlobalStats pokazują, że z Safari korzysta 1 006 232 879 internautów (19,16% wszystkich internautów). To stawia ją łatwo na drugim miejscu, ale wciąż daleko za Google Chrome, który ma ponad 3,3 miliarda użytkowników.

Safari-uzytkownicy

 

Przeglądarka Safari ma teraz ponad miliard użytkowników. Opracowana przez Apple przeglądarka jest automatycznie instalowana na każdym iPhonie i komputerze Mac. Safari wdrożyło kilka funkcji prywatności, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Raport prywatności przeglądarki pokazuje, ile i które cross-site trackery Intelligent Tracking Prevention (ITP) przestały uzyskiwać dostęp do Waszych informacji.

Warto zauważyć, że Microsoft Edge, który według wcześniejszego sondażu wyprzedził Safari jako druga najpopularniejsza przeglądarka na komputerach stacjonarnych, ma około 212 695 000 użytkowników. W tym rankingu Edge wyprzedził Firefoksa, stając się trzecią najpopularniejszą przeglądarką. Firefox ma 179 milionów użytkowników, za nim plasuje się przeglądarka internetowa Samsunga z 149 milionami, a Opera ze 108 milionami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx