niedziela, 26 maja

Apple przygotowuje się do wdrożenia obsługi cyfrowych kluczyków samochodowych w aplikacji Wallet dla dwóch nowych marek samochodów. Będzie to Hyundai i BYD.

Funkcja Apple Key umożliwia użytkownikom otwieranie, zamykanie i uruchamianie pojazdów za pomocą przepustki przechowywanej w Portfelu na iPhonie lub Apple Watch, a tryb ultraszeroko pasmowy z trybem Express w iOS 15 może nawet automatycznie zamykać i otwierać kompatybilny samochód, gdy do niego podchodzimy, bez potrzeby wyciągania urządzenia.

BMW było pierwszym producentem, który wprowadził cyfrowe klucze do samochodu w aplikacji Wallet w 2020 roku, a dwa miesiące temu Apple zaczął wymieniać kilka modeli Genesis i Kia jako wspierających tę funkcjonalność. W ciągu ostatnich kilku dni Apple dodał wpisy zarówno dla Hyundaia, jak i BYD do swojego pliku konfiguracyjnego Apple Pay. Podobna zmiana we wrześniu ubiegłego roku ujawniła oczekujące dodanie wsparcia Genesis.

Umieszczenie Hyundaia na liście marek samochodów obsługujących Car Key z iOS nie jest wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Genesis i Kia były jednymi z pierwszych. Genesis to luksusowa marka Hyundaia, podczas gdy Hyundai jest największym udziałowcem w Kia, a obie firmy są ze sobą ściśle powiązane. Bloomberg poinformował również w styczniu, że zarówno modele Hyundai jak i Genesis dodadzą tę funkcję „do lata”.

BYD to chińska marka, która próbuje rozszerzyć działalność na inne kraje i niedawno ogłosiła, że zamierza sprzedawać wyłącznie w pełni elektryczne i hybrydowe pojazdy typu plug-in.

Nie wiemy jeszcze, które konkretne modele obu marek będą obsługiwać cyfrowe kluczyki samochodowe w telefonach iPhone i Apple Watch, ale wiele modeli Hyundai obsługuje cyfrowe kluczyki samochodowe w systemie Android od kilku lat modelowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx