środa, 19 stycznia

Google ma w planach wypuszczenie składanego telefonu Pixel w czwartym kwartale przyszłego roku wynika z ujawnionych dokumentów wewnętrznych (za pośrednictwem 9to5Google). Urządzenie o nazwie kodowej „Passport” jest wyraźnie określane jako „składane” i pojawia się obok listy starszych i przyszłych urządzeń Pixel.

Google potwierdził w zeszłym roku, że rozwija technologię, którą mógłby wykorzystać w składanych urządzeniach, chociaż firma odrzuciła perspektywę faktycznego wprowadzenia składanego urządzenia w najbliższym czasie twierdząc, że nie widzi jeszcze „jasnego przykładu jego użycia”. Dzisiejszy przeciek sugeruje, że firma rzeczywiście nad nim pracuje z możliwym wydaniem w 2021 roku.

Samsung jako pierwszy wprowadził składane urządzenie, ale Galaxy Fold miał poważne problemy, które wpłynęły na trwałość i wydajność urządzenia. Urządzenie wielkości tabletu zostało zaprezentowane na początku 2019 roku, ale jego premiera została opóźniona do września do kiedy to Samsung naprawił istniejące problemy. Od tego czasu Samsung wypuścił Galaxy Z Flip, urządzenie wielkości smartfona, które składa się na pół i można włożyć do kieszeni, ale też ma on problemy z trwałością.

Wprowadzenie na rynek pierwszego składanego telefonu Huawei Mate X, również zostało opóźnione i ostatecznie pojawił się we wrześniu ubiegłego roku. Chiński producent smartfonów powiedział, że po przyjrzeniu się problemom Samsunga był bardziej „ostrożny” z jakością urządzenia takiej klasy.

Nie jest jasne, czy Apple kiedykolwiek wypuści składane urządzenie mobilne, ale krąży plotka, że pracuje nad składanym prototypem iPhone’a, który ma dwa oddzielne panele wyświetlacza, które są połączone zawiasem, a nie pojedynczy wyświetlacz, taki jak Samsung Galaxy Fold.

Niezależnie od tego, czy takie urządzenie się pojawi czy nie, Apple z pewnością bada ideę urządzeń składanych od lat, o czym świadczą różne patenty. Niedawno firma badała sposoby na obejście problemu fałdowania się i pękania składanych wyświetlaczy z biegiem czasu – problemu, który nęka wiele składanych urządzeń konsumenckich, które do tej pory trafiły na rynek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x